خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های دینی  >  احضار ۱۴ تن از دراویش گنابادی از سوی دادسرای گناباد برای اجرای حکم شلاق

احضار ۱۴ تن از دراویش گنابادی از سوی دادسرای گناباد برای اجرای حکم شلاق

خبرگزاری هرانا – چهارده تن از دراویش طریقت نعمت اللهی گنابادی روز یکشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه از سوی دایره اجرای احکام دادسرای شهرستان گناباد برای اجرای حکم شلاق فراخوانده شدند.

به گزارش سایت مجذوبان نور، این عده از دراویش به صورت تلفنی از سوی شعبه اول اجرای احکام دادسرای گناباد برای اجرای حکم ۲۵ ضربه شلاق تعزیری احضار شدند.
بنابراین گزارش در تیر ماه ۱۳۸۸، جمعی از دراویش گنابادی در اعتراض به رفتار غیرقانونی دادستان گناباد مقابل دادگستری آن شهرستان تجمع کرده بودند که در این واقعه،‌ ۲۴ تن از دراویش بازداشت و به محاکمه کشیده شدند. دادگاه گناباد ۱۴ نفر از این ۲۴ درویش را به سه ماه و یک روز حبس تعلیقی (به مدت سه سال) و ۲۵ ضربه شلاق تعزیری و ۱۰ نفر دیگر را به ۵ ماه حبس تعزیری به انضمام ۵۰ ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم محکوم کرد که این حکم از سوی شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی نیز مورد تأیید قرار گرفت.

سعید کاشانی، امیر روشن مجاور صوفی، علی محمد امانیان، روح الله صفری، علی عباسی بیدختی، ابراهیم عباس زاده، محمد علی جعفری، حسین مهدوی، حسین عباس زاده بیدختی، رحمت حسینی، رضا کاخکی، بهروز مجاور صوفی،علی میر، حسن بلوچی بیدختی، ۱۴ درویشی هستند که به اتهام اخلال در نظم عمومی از طریق اجتماع مقابل دادگستری و زندان شهرستان گناباد حکم ۲۵ ضربه شلاق تعزیری و ۹۱ روز حبس تعلیقی برای آنها صادرو مورد تائید دادگاه تجدیدنظر نیز قرار گرفت و اکنون برای اجرای این حکم به دادگاه احضار شده اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید