خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ حکم زندان محبوبه کرمی به اجرا در آمد

هرانا؛ حکم زندان محبوبه کرمی به اجرا در آمد

خبرگزاری هرانا – حکم زندان محبوبه کرمی، فعال حقوق بشر و زنان، صبح امروز یکشنبه، بیست و پنجم اردی بهشت ماه، به اجرا در آمده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بر اساس احضاریه‌ای که در هفتهٔ گذشته برای محبوبه کرمی صادر شده بود، وی موظف شده بود که ظرف مدت سه روز خود را به دادسرای اوین جهت اجرای حکم حبس معرفی نماید.

خانم کرمی به اتهام “عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور” و با رای شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد به تحمل سه سال حبس تعزیری محکوم است.
وی در دادگاه بدوی و توسط قاضی پیرعباسی نیز به چهار سال زندان محکوم شده بود.

گفتنی ست محبوبه کرمی در پی سناریو سازی دستگاه امنیتی بر علیه فعالین حقوق بشر، خاصه همکاران و اعضای اسبق مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در تاریخ ۱۱ اسفند ۸۸ با یورش اطلاعات سپاه به منزلش بازداشت شد.

وی که در دوران بازداشت شرایط روحی و جسمی نامساعدی داشت سرانجام در ۲۳ مردادماه ۸۹ به قید وثیقه ۵۰۰ میلیونی آزاد شد.

شایان ذکر است که در حال حاضر ابوالفضل عابدینی (محکوم به ۱۲ سال حبس تعزیری)، مهدی خدایی (محکوم به ۳+۴ سال حبس تعزیری) و لاله حسن‌پور (محکوم به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال تعلیقی) از دیگر قربانیان این سناریو، در زندان اوین به سر می‌برند.

هم چنین برخی دیگر از فعالان حقوق بشری منجمله نصور نقی‌پور که در دادگاه بدوی به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شده، منتظر برگزاری دادگاه تجدید نظر می‌باشند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید