خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۰, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۵ ساعت ۸:۴۲:۴۳

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نگرانی از اجرای حکم حبس محبوبه کرمی برغم شرایط بد جسمی و روانی وی

نگرانی از اجرای حکم حبس محبوبه کرمی برغم شرایط بد جسمی و روانی وی

خبرگزاری هرانا – محبوبه کرمی از فعالان حقوق بشر و زنان، در حالی امروز ۲۵ اردیبهشت ماه، به منظور اجرای حکم ۳ سال حبس تعزیری بایستی به زندان اوین رود که با توجه به شرایط جسمی و روحی وی و بیمارهایی چون طپش قلب و افسردگی حاد و… این نگرانی وجود دارد که وضعیت جسمی و روانی او در زندان وخیم‌تر شود.

او پیش از این احضاریه‌ای کتبی مبنی بر اجرایی شدن حکم ۳ سال حبس در زندان اوین، دریافت کرده بود که بر اساس آن، می‌بایست ظرف سه روز خود را به دادسرای اوین معرفی کند.

بر اساس گزارش تغییر برای برابری، کرمی در شعبه ۵۴ تجدید نظر دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد به سه سال حبس تعزیری محکوم شد. وی پیش از این در دادگاه بدوی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباسی، به تحمل چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

اتهامات محبوبه کرمی “عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور” و “نشر اکاذیب” عنوان شده بود. وی از اتهام “نشر اکاذیب” مبرا شده و برای عضویت در “مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران” به تحمل دو سال حبس و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی با قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور” نیز به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

با توجه به خبر انتقال زندانیان از اوین به زندان قرچک ورامین، این احتمال وجود دارد که وی نیز به این زندان منتقل شود. بر اساس گزارشات رسیده از زندان قرچک ورامین که قبلا مرغداری بوده و استاندارهای لازم را ندارد، خطر ابتلا به بیماری برای زندانیان بسیار زیاد است و این شرایط در باب وضعیت خاص محبوبه کرمی بسیار نگران کننده است. با توجه به شرایط جسمی و روحی محبوبه کرمی و بیمارهایی چون طپش قلب و افسردگی حاد و… این نگرانی وجود دارد که وضعیت جسمی و روانی او در زندان وخیم‌تر شود. او تحت نظر پزشک و درمان دارویی است.

محبوبه کرمی، عضو کمپین یک میلیون امضا، در روز ۱۱ اسفند ماه ۱۳۸۸با هجوم ماموران امنیتی به منزلش بازداشت و پس از گذشت ۱۷۰ روز، شامگاه چهارشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۸۹ با تودیع وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. محبوبه کرمی پیش از این هم پنج بار بازداشت شده بود. بار اول و دوم در رابطه با درگیری‌های ۱۸ تیر، بار سوم۲۴ خرداد ۱۳۸۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی که پس از ۷۰ روز آزاد شد. باردیگر، ۶ فروردین ۱۳۸۸ به همراه ۱۱ تن از اعضای کمپین و مادران صلح که قصد دیدار نوروزی با خانواده زهرا بنی یعقوب را داشتند به اتهام اخلال در نظم عمومی دستگیر و پس از ۱۳ روز آزاد شد.

گفتنی ست، در همه پرونده‌های فوق، حکم تبرئه برای وی صادر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید