خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۲ ساعت ۱۴:۵۸:۳۶

    خانه  > کودکان  >  ۵۴ مدرسه ابتدایی گنبدکاووس تخریبی است

۵۴ مدرسه ابتدایی گنبدکاووس تخریبی است

خبرگزاری هرانا – مدیر آموزش وپرورش گنبدکاووس می گوید ۵۴ مدرسه مقطع ابتدایی این شهرستان تخریبی و نیازمند نوسازی است.

به گزارش مهر، نبی‌الله آخوندی بعد از ظهر پنجشنبه در جمع خیران شهرستان افزود: این شهرستان نیازمند ساخت ۱۳۹ مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی است.
وی اظهار داشت: در مقطع ابتدایی ۲۲۱ مدرسه در ۱۶۸ فضای آموزشی است که از این میزان ۵۴ مورد آن تخریبی است.

وی افزود: در این مقطع تحصیلی برخی مدارس بصورت دوشیفت و سه شیفت در حال فعالیت هستند و برخی دیگر نیز از شدت تخریب بیشتری برخوردار بوده و فضای نا امنی برای تحصیل کودکان بشمار می‌روند.

آخوندی گفت: در مقطع راهنمایی نیز ۱۱۳ مدرسه در ۸۶ فضای آموزشی وجود دارد که نشانگر وجود مدارس دو و سه شیفت است.

وی تعداد دبیرستانهای این شهرستان را نیز ۷۲ واحد اعلام کرد و گفت: فضای آموزشی این بخش نیز ۶۴ مورد است که به همین‌خاطر برخی از این دبیرستان‌ها نیز بصورت دو شیفته اداره می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش گنبد گفت: در این مقطع نیز ۱۶مدرسه تخریبی وجود داشته و تعدادی دیگر نیز مستهلک هستند که درمجموع نیاز به ساخت ۳۹ مدرسه است.

آخوندی افزود: در کنار خیرین مدرسه ساز شهرستان، اقداماتی نیز انجام شد تا دیگر اقشار نیز در این امر سهیم شوند.

وی اظهار داشت: معلمان شهرستان ماهانه حدود ۱۲میلیون ریال از محل حقوق خود و دانش‌آموزان نیز سالانه قریب به ۱۰۰ میلیون ریال به این امر اختصاص می‌دهند.

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس ادامه داد: این اداره در ابعاد مختلف نیازمند همیاری خیرین است که ساخت مدرسه، نمازخانه، ورزشگاههای، سالن‌های چند منظوره، کتابخانه و نیز خرید تجهیزات مدرن مدارس و ساخت کارگاه برای هنرستان‌ها از جمله آن‌ها محسوب می‌شود.

وی گفت: در سال تحصیلی ۸۹-۸۸ ساخت قریب به ۲۱ مدرسه کوچک و بزرگ توسط خیرین دراین شهرستان تقبل شد که از این میزان ۱۰ باب در حال ساخت بوده و عملیات اجرایی مابقی نیز بزودی شروع می‌شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید