خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  انتقال حمزه کرمی به یکی از سلول‌های انفرادی به بند ۲۰۹

انتقال حمزه کرمی به یکی از سلول‌های انفرادی به بند ۲۰۹

خبرگزاری هرانا – منابع خبری نزدیک به اصلاح طلبان از انتقال حمزه کرمی، فعال سیاسی، به یکی از سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات خبر داده‌اند.

به گزارش کلمه، روز گذشته هنگامی که خانواده کرمی برای ملاقات هفتگی با او به زندان اوین مراجعه کردند تا در روز ملاقات زندانیان بند ۳۵۰ او را ببینند مطلع شدند که وی به دلایلی نامعلوم به یکی از سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ منتقل شده است.

آن‌ها وقتی دلیل این موضوع را از مسئولان زندان جویا شدند به پاسخ مشخصی از سوی آن‌ها دست نیافتند و تنها دریافتند که وی توسط بازجویان وزارت اطلاعات به بند ۲۰۹ برده شده است.

حمزه کرمی چندی پیش هم در نامه‌ای به دادستان کل کشور شرح شکنجه هائی را که در طول روزهای زندانی بودن در سلول انفرادی و بند ۲۰۹ بر او وارد شده بود، منتشر کرده بود. از آنجا که او سال‌ها مدیرکل سیاسی دفتر هاشمی در زمان ریاست جمهوری وی بوده است، هاشمی توانسته بود این نامه را به شخص رهبری نیز برساند.
او در این نامه متذکر شده بود که بازجویان برای گرفتن اعترافات دروغین از وی سر او را بار‌ها در کاسه توالت فرو کرده‌اند.

کرمی، از متهمان حوادث پس از انتخابات به تحمل یازده سال حبس قطعی محکوم شده است.

از سوی دیگر وبسایت مشرق گزارش داد که حسین درخشان وبلاگ نویس بار دیگر به مرخصی آمد.  وی پیش از این آذر ماه سال گذشته با پرداخت وثیقه به مرخصی چند روزه آمده بود.

این مرخصی در ایام فاطمیه به درخشان داده شده و وی حتی با پیراهن مشکی در برخی مراسم‌های عزاداری شیعیان نیز شرکت کرده است.

حسین درخشان در آبان ۱۳۸۷ و بعد از ورود به ایران بازداشت شد، تا چندی پیش به صورت بلاتکلیف در بازداشتگاه نگهداری می‌شد؛ تا اینکه بر اساس رای قاضی صلواتی (شعبه ١۵ دادگاه انقلاب تهران)، به تحمل نوزده و نیم سال زندان محکوم شده و پرونده وی در مرحله تجدیدنظر است.

گفتنی است حسین درخشان، به اتهام “همکاری با دول متخاصم، تبلیغ علیه نظام اسلامی، تبلیغ به نفع گروهک‌های ضد انقلاب، توهین به مقدسات و راه اندازی و مدیریت سایت‌های مبتذل و مستهجن”، علاوه بر تحمل نوزده و نیم سال حبس تعزیری، به پنج سال محرومیت از عضویت در احزاب و فعالیت در رسانه‌ها و بازگرداندن وجوهی که دادگاه آن‌ها را «اخذ شده» خواند، محکوم شده است.

درخشان از پیشتازان وبلاگ نویسی به زبان فارسی است و در وبلاگ خود به نام «سردبیر خودم» به زبان‌های فارسی و انگلیسی در مورد خودش و سیاست و فرهنگ ایران قلم می‌زد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید