خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ گزارشی از برگزاری برنامه‌های روز ۱۹ اردیبهشت در مدارس سنندج

هرانا؛ گزارشی از برگزاری برنامه‌های روز ۱۹ اردیبهشت در مدارس سنندج

خبرگزاری هرانا – دانش آموزان و معلمان مدارس متعددی در مقاطع تحصیلی متفاوت روز ۱۹ اردی بهشت، سالروز اعدام فرزاد کمانگر را در سطح شهر سنندج گرامی داشتند.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران “هرانا”، روز گذشته مورخ ۱۹ اردی بهشت ماه، در پاسخ به فراخوان کانون صنفی معلمان کردستان در خصوص “روز نفی خشونت و دفاع از حق حیات” که به مناسبت اولین سالگرد اعدام فرزاد کمانگر، آموزگار محبوب ایرانی نامگذاری شده بود. مدارس متعددی در سطح شهر سنندج در مقاطع مختلف تحصیلی به خواست کانون پاسخ مثبت دادند.

در این روز با استقبال غیرمنتظره‌ای همانطور که کانون در بیانیه خود خواسته بود تا معلمان و دانش آموزان با برافروختن شمع و صحبت در خصوص “نفی خشونت و دفاع از حق حیات” در کلاس‌ها این روز را گرامی بدارند، دانش آموزان زیادی با شمع به مدارس آمده بودند.

در این روز که مدارس زیادی شاهد این مهم بودند، تعداد زیادی از معلمان زمانی از درس خود را به صحبت در خصوص نفی خشونت، دفاع از حق حیات و همینطور معرفی بیشتر فرزاد کمانگر پرداختند. همینطور در چند مدرسه نامه‌هایی از فرزاد کمانگر در کلاس‌ها قرائت شد. گزارشگران محلی گزارش کرده‌اند که تعدادی از مدارس در این روز بدون مشکل خاصی بصورت زود‌تر از زمان رسمی با ترک مدرسه توسط دانش آموزان و معلمان تعطیل شد.

لازم به توضیح است طی روزهای گذشته تعداد زیادی از فعالان مدنی و سیاسی با انتشار فراخوانی، در حمایت از خواست کانون صنفی معلمان کردستان، روز ۱۹ اردیبهشت را روز “معلم آزاده” نامگذاری کردند.

گزارش تکمیلی در این رابطه منتشر خواهد شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید