خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  نماینده مجلس خواهان صیغه موقت برای محرمیت بیمار با پزشک شد

نماینده مجلس خواهان صیغه موقت برای محرمیت بیمار با پزشک شد

خبرگزاری هرانا – موسی قربانی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، در نشست تخصصی کانون وکلا با موضوع “ازدواج موقت، تحکیم یا تزلزل خانواده”، صیغه موقت برای محرمیت زن با پزشک را مطرح کرد و گفت که برخی زنان به دلایل نامحرم بودن پزشک از نظر شرعی مشکل مراجعه به پزشک دارند.

به گزارش ملت آنلاین، وی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت که ۱۰ میلیون و ۳۶۰ هزار زن مجرد در کشور داریم که در سن ازدواج هستند و باید برای آن‌ها تدبیری اندیشیده شود. او با اشاره به “روایات” افزود که هیچ یک از فق‌ها ازدواج موقت را رد نمی‌کنند و علاوه بر ۱۰ میلیون و ۳۶۰هزار نفر در سن ازدواج، همچنین ۱ میلیون و ۸۹۱ هزار زن به دلیل فوت همسر یا طلاق تنها هستند و ۵/۹ درصد خانوارهای کشور را زنان سرپرستی می‌‌کنند.

قربانی ضمن بر شمردن فواید صیغه موقت، همچنین گفت که پزشکیان، وزیر پیشین بهداشت، گفته است که مادرش حاضر شد بمیرد اما پیش پزشک مرد نرود و چندی پیش هم از جراح همسرش خواسته است تا نوه شیرخواره اش را صیغه یک ساعته کند و دکتر به همسرش محرم شود.

وی در پاسخ به سوال یکی از حاضران که پرسید: اگر می ‌توان با “روایات” قانون تصویب کرد، دیگر مجلس به چه کار می ‌آید؟، به شوخی پاسخ داد: اگر حقوق مان را بدهند، مجلس را تعطیل می کنیم.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید