خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اعتصاب غذا دانشجویان دانشگاه علامه و چابهار در اعتراض به شرایط نامناسب دانشگاه

اعتصاب غذا دانشجویان دانشگاه علامه و چابهار در اعتراض به شرایط نامناسب دانشگاه

خبرگزاری هرانا – در پی برگزاری تجمعات اعتراضی گسترده دانشجویان در دانشگاه های امیرکبیر تهران و سوره، جمعی از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین دانشجویان دانشگاه چابهار روز گذشته در اعتراض به وضعیت نامساعد غذاها و همچنین امنیتی شدن فضای دانشگاه اعتصاب غذا کرده و خواستار برچیده شدن اقدامات امنیتی مسئولین و بهبود شرایط صنفی و غذایی شده اند.

به گزارش دانشجونیوز، روز گذشته ۱۳ اردیبهشت صدها تن از دانشجویان دانشگاه چابهار با چیدن غذاها در محوطه دانشگاه به صورت نمادین و امتناع از تناول آن به شرایط نامناسب صنفی و غذایی و همچنین شدت گرفتن اقدامات پلیسی و امنیتی در دانشگاه، اعتصاب نموده و و خواستار رسیدگی فوری مسئولین دانشگاه شده اند.

همچنین جمع زیادی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی نیز در طی حرکتی هماهنگ روز گذشته با چیدن غذاها در محوطه دانشکده، اعتصاب غذا نموده و با خودداری از صرف غذای ناهار، به اسفبار بودن وضعیت دانشگاهها و همچنین عدم رسیدگی مسئولین اعتراض نموده اند.

این اقدام دانشجویان در پی تجمعات اعتراضی صدها دانشجوی دانشگاه امیر کبیر تهران و همچنین دانشگاه سوره در هفته اول اردیبهشت بوده است.

گفته می شود در دانشگاه مازندران نیز طی هفته های گذشته صدها نسخه از اعلامیه های اعتراضی در حمایت از بیانیه دفتر تحکیم وحدت دانشگاه ها و همچنین پشتیبانی از خواسته های دانشجویان معترض پلی تکنیک صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش ها، در اثر اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت غذا و همچنین اجرای طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها موج اعترضات در دانشگاه های ایران رو به گسترش است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید