خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰, 16th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۳ ساعت ۱۹:۰۹:۵۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  هجوم مأموران امنیتی به منزل پدرام رفعتی برای بازداشت وی

هجوم مأموران امنیتی به منزل پدرام رفعتی برای بازداشت وی

خبرگزاری هرانا – منزل پدرام رفعتی دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه امیرکبیر دیروز و امروز مورد هجوم مأموران امنیتی قرار گرفت.

به گزارش دانشجونیوز، ماموران لباس شخصی با قصد بازداشت پدارم رفعتی را داشتند اما به دلیل عدم حضور وی در منزل موفق به بازداشت وی نشدند.

پدرام رفعتی اسکویی دانشجوی محروم از تحصیل دانشگاه امیرکبیر، که به اتهام شرکت در راهپیمایی ٢۵ خرداد به ٢ سال حبس تعزیری محکوم شده است، در خطر بازداشت توسط مأمورین امنیتی و انتقال به زندان قرار دارد.

این دانشجوی سابق مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر، یک بار در سال ۸۶ توسط وزارت اطلاعات و بار دیگر پس از راهپیمایی ٢۵خرداد سال ۸۸ توسط سپاه پاسداران بازداشت شد. وی در شعبه ١۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ٢ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در شعبه ۵۴ تجدید نظر تأیید شد.

بر خلاف روال قانونی، پس از یک بار احضار به زندان توسط دایره اجرای احکام اوین، مأموران برای بازداشت وی به درب منزل مراجعه کرده اند، که این امر احتمال بازداشت مجدد وی با اتهام امنیتی و باز شدن پرونده جدیدی برای وی و در نتیجه خطر صدور حکم سنگین تربرای این فعال دانشجویی را تقویت می کند.

پیش از این در ٢٢ بهمن ماه سال ۸۸ چند مأمور لباس شخصی با هجوم به منزل پدری پدرام رفعتی درصدد بازداشت وی بودند که به علت حضور نداشتن وی در منزل، موفق به این کار نشدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید