خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت تعدادی از نزدیکان دولت به خاطر ادعای ارتباط با “غیب”

بازداشت تعدادی از نزدیکان دولت به خاطر ادعای ارتباط با “غیب”

خبرگزاری هرانا – همزمان با شدت گیری انتقادات محافظه کاران به محمود احمدی نژاد و رئیس دفتر او اسفندیار رحیم مشایی، تعدادی از سایت های محافظه کار مدعی بازداشت تعدادی از افراد نزدیک به دولت به خاطر ادعای ارتباط با “غیب” شده اند.

در همین ارتباط، پایگاه خبری “اعتدال” امروز ۱۳ اردیبهشت ماه از بازداشت تعدادی از افراد نزدیک به آقای مشایی از جمله “برخی مدعیان علوم غریبه” خبر داده، و این در حالی است که دیروز، اخباری در مورد بازداشت عباس امیری فر امام جماعت نهاد ریاست جمهوری و از روحانیون نزدیک به آقای مشایی منتشر شده بود.

امروز خبرآنلاین نیز سخنان مجتبی ذوالنور جانشین ولی فقیه در سپاه پاسداران را نقل کرده که در جمع تعدادی از طلاب، در پاسخ به سوالی در مورد “ارتباط تیم آقای احمدی نژاد با افراد خاصی که گفته می شود توانایی های خاصی دارند” از فردی به نام “یعقوبی” یاد کرده که “مانند بعضی از مرتاض ها توانمندی هایی دارد”.

به گزارش بی بی سی این سایت نوشته که آقای ذوالنور در ادامه سخنان خود، در مورد این فرد توضیحاتی داده و خواستار عدم انتشار آن در رسانه ها شده است.

در دو هفته اخیر، به دنبال ابقای وزیر اطلاعات برکنار شده دولت توسط آیت الله خامنه ای و غیبت ۱۱ روزه رئیس جمهوری از دفتر کار خود، که رسانه های ایران آن را نوعی واکنش به این ابقا تلقی کردند، محمود احمدی نژاد مورد انتقاد شدید عده ای از محافظه کاران قرار گرفته است.

در خبری جداگانه، دیروز سایت “آینده” از دستگیری فردی به نام “عباس. غ” به جرم “رمالی و جن گیری” نوشته و همزمان، سایت “یکشنبه” از رسانه های هوادار محمود احمدی نژاد، با منحصر دانستن ادعای “ارتباط با اجنه” به “چند مورد خاص”، خواستار توضیح قوه قضاییه در مورد بازداشت “عباس غفاری” شده است.

سایت آینده با معرفی عباس غفاری به عنوان فردی که “مهارت خاصی در امور متافیزیکی از جمله ارتباط با عوالم دیگر… دارد و رابطه نزدیکی با آقای م. داشته”، مدعی شده که پس از دستگیری او، “یکی از مقامات پیگیری و درخواست های مکرر و کم سابقه ای” برای آزاد کردن او انجام داده است.

همزمان با انتشار خبر دیروز بازداشت عباس امیری فر، ایسنا به نقل از عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران گزارش کرده که علت بازداشت “ع.الف”، دست داشتن در تهیه فیلم “ظهور نزدیک است” بوده است.

در ماه های اخیر، توزیع گسترده و رایگان فیلمی به نام “ظهور نزدیک است”، که در آن محمود احمدی‌نژاد همان “شعیب بن صالح” دانسته شده که عده ای از شیعیان او را از یاران امام دوازدهم شیعیان می دانند، با انتقاد بسیاری از روحانیون مواجه شده است.

چندی پیش عباس جعفری دولت آبادی از دستگیری یکی دیگر از عوامل تهیه سی دی مستند “ظهور نزدیک است” خبر داده بود و خبرگزاری برنا این فرد را “علی اصغر سیجانی” تهیه کننده فیلم “ظهور نزدیک است” معرفی کرده بود.

انتشار اخبار دستگیری های اخیر، همزمان با انعکاس گسترده اظهارات تعدادی از شخصیت های محافظه کار ایران در مورد کسانی بوده است که مدعی ارتباط با نیروهای ماوراء الطبیعه هستند.

در همین ارتباط، اخیرا غلامعلی حداد عادل رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، با انتقاد از افزایش تعداد “رمال و غیب‌گو” در ایران اظهار داشته: “کسی می‌آید و حرفی می‌گوید که انگار از عالم غیب به او وحی شده که این کار را بکند، و اگر کسی نقدی به او داشته باشد باید دهانش را ببندد.”

در انتقاداتی صریح تر، محمدتقی مصباح یزدی عضو بانفوذ مجلس خبرگان تاکید کرده که “دین را باید به کمک علما از قرآن و کلمات معصومین آموخت، نه از مرتاض و جن‌گیر”، و حسین فدایی از نمایندگان محافظه کار تهران اظهار داشته: “جریان انحرافی و نفوذی… غیبیات و توسل به اجنه و شیاطینی را مطرح می‌کنند که در خور انسان مؤمن، شیعه، مقلد و مقید به خط فقاهت نیست.”

از سوی دیگر، مرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفته است: “به نظر می‌رسد جریان انحرافی با توسل به یک سری مسائل شیطانی که دور از واقعیت هم نیست و طبق آیات قرآنی جزو اعتقادات مسلمانان هم هست، سعی می کنند، افراد را تحت تأثیر قرار دهند.”

“جریان انحرافی” عنوانی است که در ماه‌های گذشته، از سوی اصولگرایان منتقد دولت دهم و برای توصیف برخی همکاران نزدیک محمود احمدی‌نژاد و از جمله اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر او مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید