خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۰, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۳ ساعت ۱۳:۲۹:۴۳

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور احکام جدید برای مجید توکلی، بهاره هدایت و مهدیه گلرو

صدور احکام جدید برای مجید توکلی، بهاره هدایت و مهدیه گلرو

خبرگزاری هرانا – مجید توکلی، بهاره هدایت  و مهدیه گلرو طی احکامی جدید و به “اتهام تبلیغ علیه نظام” هر کدام به شش ماه حبس محکوم شدند.

به گزارش دانشجو نیوز در پی برگزاری دادگاهمجید توکلی و بهاره هدایت روز شنبه دهم اردیبشهت ماه، پس از گذشت تنها دو روز این دو دانشجوی زندانی به همراه مهدیه گلرو دیگر دانشجوی زندانی که پیش از این سه شنبه ششم اردیبهشت ماه به دادگاه فراخوانده شده بود، هر کدام به شش ماه زندان محکوم شدند.

لازم به ذکر است مجید توکلی و بهاره هدایت، دو فعال سرشناس دانشجویی به علت انتشار نامه به مناسبت روز دانشجو در دادگاه اخیر که در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه برگزار شده بود با اتهامات “تبلیغ علیه نظام “و “تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی” محاکمه شدند که به علت نقص ادله از اتهام “تبانی جهت اقدام علیه امنیت ملی” تبرئه شدند.

وکلای این دو دانشجو به علت صدور زودهنگام احکام دادگاه در مدت بسیار کوتاه دو روزه، از ارایۀ لایحۀ دفاعی برای پرونده موکلانشان بازماندند.

با صدور این احکام در جهت فشار بیشتر بر دانشجویان زندانی، بهاره هدایت مجموعاً به ده سال زندان، مجید توکلی مجموعاً به هشت سال زندان و مهدیه گلرو مجموعاً به دو سال و نیم زندان محکوم گردیدند که از جمله سنگین ترین احکام برای دانشجویان زندانی می‏باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید