خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, 23rd of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۹:۴۷:۴۳

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ بازداشت ده ها نفر در اعتراضات تبریز/ بازداشت دو فعال مدنی آذربایجانی

هرانا؛ بازداشت ده ها نفر در اعتراضات تبریز/ بازداشت دو فعال مدنی آذربایجانی

خبرگزاری هرانا – هادی حمیدی شفق و میلاد محمدیان از فعالین ملی آذربایحان شب گذشته در چهار راه آبرسان تبریز در اعتراضات به یک مسابقه فوتبال  از سوی مامورین امنیتی دستگیر شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در پی یک مسابقه جنجالی فوتبال در لیگ برتر فوتبال کشور بیش از ۱۰۰ نفر در خروجی‌های استادیوم سهند تبریز دستگیر شدند.

در پی برخورد های خشونت آمیز نیروهای امنیتی اعتراضات به داخل شهر تبریز کشیده شد و در نقاط مختلف شهر از جمله چهار راه آبرسانی درگیری شدیدی بین طرفداران تیم تراکتور سازی تبریز و نیروهای امنیتی بوجود آمد که در نتیجه این در گیری‌ها ده‌ها نفر از جمله دو فعال مدنی به نامهای هادی حمیدی شفق و میلاد محمدیان بازداشت شدند.

بنا بر این گزارش پلیس ضد شورش برای متوقف کردن این اعتراضات دست به اعمال خشونت آمیز و ضرب و شتم شهروندان نمود که بر پی آن یک نوجوان ۱۱ ساله بر اثر ضربات باتوم الکتریکی پلیس به شدت مجروح شد و به بیمارستان امام رضا منتقل کردند.

لازم به ذکر است حمیدی پیش از این نیز  به اتهام‌های سیاسی امنیتی چندین بار دستگیر و با گذراندن  چند مورد حبس تعزیری آزاد شده است.

در طی دو سال اخیر، مسابقات فوتبال تیم تراکتور سازی تبریز محلی برای بیان خواسته های قومی شهروندان ترک آذربایجانی شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید