خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ آزادی موقت سه تن از هموطنان مسیحی از زندان همدان

هرانا؛ آزادی موقت سه تن از هموطنان مسیحی از زندان همدان

خبرگزاری هرانا – سه تن از زندانیان مسیحی در همدان که در  اقدامی از پیش تعیین شده توسط  ماموران امنیتی در شهرستان همدان دستگیر شده بودند پس از تحمل ۲۳۷ روز بازداشت، به طور موقت آزاد شدند .

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، سه تن از هموطنان مسیحی بنام‌های «آرزو تیموری» و «آرش کرمانجانی» از نوکیشان مسیحی و همچنین «سونیا کشیش آوانسیان» از هموطنان ارامنه پس از تحمل نزدیک به ۸ ماه بازداشت و بلاتکلیفی در نهایت روز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰ از زندان همدان آزاد شدند.

خانم «سونیا آوانسیان» و همسرش «واهیک آبراهامیان» در ۱۳ شهریور ماه ۱۳۸۹  پس از یورش ماموران امنیتی به  منزلشان دستگیر شدند. همچنین دو تن دیگر از نوکیشان مسیحی خانم” آرزو تیموری” و همسرش آقای “آرش کرمانجانی” که در همین روز به عنوان مهمان در آن منزل حضور داشتند نیز بازداشت و روانه سلول‌های انفرادی شده و مورد بازجویی قرار گرفتند.

مقامات قضایی اتهام این بازداشت شدگان عقیدتی را تبلیغ مسیحیت،ارتباط با عوامل بیگانه و…عنوان کرده‌اند.

با وجود آزادی این سه تن اما گفته می‌شود “واهیک آبراهامیان” همچنان در وضعیتی نامعلوم در زندان به سر می‌برد. واهیک آبراهامیان پیش از این نیز در اسفند ماه سال ۲۰۰۸ در تهران بازداشت شده بود و در چهارم اردیبهشت ۱۳۸۹ پس از تحمل ۵۳ روز زندان انفرادی و ۵ روز در بند عمومی اوین با قرار وثیقه به طور موقت تا زمان تشکیل دادگاه آزاد شده بود . وی تابعیت دوگانه کشور ایران و هلند را دارد.

منابع خبری گزارش دادند در روزی که ماموران لباس شخصی برای بازداشت این افراد به منزل “ابراهامیان” هجوم بردند ضمن بازداشت این  افراد، گفته شده  شماری دیگر از نوکیشان مسیحی را نیز در نفاط مختلف همدان به به طور جداگانه بازداشت نمودند.

در این اقدام دستگاه‌های امنیتی در یک سناریوی از پیش تعیین شده با همکاری رسانه ملی یعنی تلویزیون جمهوری اسلامی که هدفی جز تخریب مسیحیان و کلیسای ایران را نداشت ضمن پوشش خبری بازداشت این افراد، از بازداشت شدگان  به عنوان ” مسیحیان صهیونیست و تبشیری ” نام برد ! و اعلام کرد که یک گروه ۹ نفره را به اتهام تبلیغ مسیحیت در حومه همدان دستگیر کرده‌اند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید