خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۶ ساعت ۲۰:۱۰:۰۳

    خانه  > کارگران  >  فریاد اعتراض کارگران اخراجی معدن آق دره مقابل فرمانداری تکاب

فریاد اعتراض کارگران اخراجی معدن آق دره مقابل فرمانداری تکاب

خبرگزاری هرانا – کارگران اخراجی معدن آق دره تکاب پیش از ظهر روز یکشنبه چهارم اریبهشت ماه در مقابل درب ورودی و حیاط فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند. این کارگران که چند روز پیش به علت آنچه که تعطیلی کارخانه طلای آقدره اعلام شده بود شغل خود را از دست داده‌اند و با برگزاری این تجمع خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند.

به گزارش وب سایت کارگران ارومیه، تجمع کنندگان در حالی از تداوم بیکاری و اخراج خود اظهار نارضایتی می‌کنند که به گفته آنان فعالیت بخش‌هایی از کارخانه با تعدادی از کارکنان همچنان ادامه دارد.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع گفت فعالیت کارخانه طلا همچنان ادامه دارد و قصد مسئولان کارخانه از اخراج کارگران نامعلوم است.

وی افزود کارخانه طلای آقدره تکاب در حالی به فعالیت خود ادامه می‌دهد که بسیاری از کارگران خود را اخراج نموده و هیچ زمان دقیقی برای بازگشت به کار آنان اعلام نشده است.

عبدالله‌نیک‌پور می‌افزاید در تمام مدت اشتغال در این کارخانه ما در معرض ابتلا به انواع بیماری‌ها بودیم و هر بار که نسبت به تجهیز کارخانه به لوازم ایمنی هشدار داده‌ایم با پاسخ منفی مسئولان کارخانه روبرو گشته‌ایم.

وی ادامه داد کارگران کارخانه طلا از ترس اینکه شغل خود را از دست بدهند در مدت اشتغال خود در این کارخانه قادر به اعتراض نبوده و ما همچنان در شرایط نامناسب و نامساعد بهداشتی کار می‌کردیم.

وی تأکید می‌کند ما کارگران حاضر نیستیم با این شرایط در آن کارخانه مجدداً کار کنیم و از مسئولان می‌خواهیم به وضعیت جسمی و مشکلات روحی، روانی و حتی بیماری‌های پوستی ما که ناشی از اشتغال در شرایط و محیط غیر استاندارد بوده رسیدگی نمایند و تضمینی برای سلامتی ما بدهند.

یکی دیگر از این کارگران نیز اظهار نمود که ما نه تنها شغل خود را از دست داده‌ایم بلکه اشتغال در این کارخانه طی سالیان گذشته توان جسمی و روحی ما را نیز از بین برده و اکنون به علت انواع بیماریهای تنفسی، ریوی، اعصاب و روان، گوارشی و حتی حساسیت‌های شدید پوستی قادر به فعالیت و کار و حتی انجام امور روزمره خویش نیستیم.

علی رحمتی می‌افزاید من به مدت ۶ سال در این کارخانه شاغل بودم و آلودگی‌های فروانی ناشی از جداسازی طلا و استحصال و فرآوری آن از قبیل سیانور، جیوه، ارسینک، سیلیس در بدن ما رخنه کرده و اکنون با مشکلات جسمی از قبیل التهاب مفاصل و اختلال در اعصاب مواجه شده‌ام.

 

 

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید