خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰, 21st of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۶ ساعت ۱۴:۲۰:۳۸

    خانه  > اعدام  >  محکومیت یک شهروند تهرانی به اعدام، پس از نقض حکم توسط دیوان عالی

محکومیت یک شهروند تهرانی به اعدام، پس از نقض حکم توسط دیوان عالی

خبرگزاری هرانا – بعد از نقض حکم قصاص مرد ۳۴ ساله‌ای به نام “رامین” در دیوان عالی کشور به علت فوت مادر مقتول، اولیای‌دم جدید شناسایی شدند و بعد از اعلام خواسته آن‌ها، دادگاه مجددا حکم قصاص را صادر کرد.

پیش‌تر و در تیرماه سال گذشته شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی، نامبرده را به اعدام محوم کرده بود.

به گزارش فارس، در سال ۸۷، جوان ۳۲ ساله‌ای به نام “مهدی”، به همراه دو نفر از دوستان خودش قصد ورود به درمانگاه را داشته ولی به اشتباه وارد بخش زنان شده و بعد از درگیری با نگهبان بخش، با پسر مالک ساختمان درگیر و در ‌‌نهایت به قتل رسیده است.

گفتنی ست رامین در حالی به اعدام محکوم شده است که صبح روز بعد از حادثه خود را به به مأموران کلانتری ۱۴۸ انقلاب معرفی کرد و در دادگاه نیز قتل مهدی را نپذیرفت.

بعد از صدور حکم قصاص، پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات دیوان به علت فوت مادر مقتول در زمان رسیدگی، ‌ حکم صادره را نقض و با درخواست برای شناسایی اولیای‌دم جدید، خواستار محاکمه مجدد متهم شدند.

صبح امروز جلسه محاکمه برای دومین بار در شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد.

اولیای‌دم جدید نیز خواسته خود را قصاص عنوان کردند و در نهایت قاضی عزیزمحمدی بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، مجددا حکم اعدام را صادر کرد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید