خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۰, 22nd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۴ ساعت ۱۹:۲۷:۱۵

    خانه  > کارگران  >  تجمع صدها تن از کارگران کارخانه لاستیک البرز در برابر دفتر ریاست جمهوری

تجمع صدها تن از کارگران کارخانه لاستیک البرز در برابر دفتر ریاست جمهوری

خبرگزاری هرانا – ۸۰۰ تن از کارگران کارخانه لاستیک البرز روز یکشنبه در مقابل دفتر ریاست جمهوری در تهران تجمع کردند و خواستار پرداخت ۹ ماه حقوق معوقه خود و راه اندازی دوباره این واحد صنعتی شدند.

کارخانه لاستیک البرز پس از واگذاری به بخش خصوصی با مشکلات اقتصادی مواجه شد و از واحدی سود ده به واحدی زیان‌ده تبدیل شد و از آن پس حقوق حدود ۱۳۰۰ کارگر این واحد صنعتی با تاخیرهای فراوان پرداخت شده است.

یکی از کارگران شرکت کننده در این تجمع به رادیو فردا گفت که مسئولان قول داده اند کمکی ۲۸ میلیارد تومانی برای راه اندازی کارخانه لاستیک البرز پرداخت کنند.

این کارگر اشاره کرد که پس از پایان تعطیلات نوروزی به کارگران لاستیک البرز گفته شده بود این کارخانه در این مدت تعطیل است تا بودجه لازم برای راه‌اندازی مجدد آن و خرید مواد اولیه فراهم شود و یا واگذاری‌اش به بانک سپه به سرانجام برسد.

بر اساس این گزارش، اما در این مدت هیچ‌یک از وعده‌های مسئولان تحقق نیافت و کارگران تصمیم به تجمع در مقابل دفتر ریاست جمهوری گرفتند.

این کارگر گفت که مسئولان دفتر ریاست جمهوری به ۸۰۰ کارگر تجمع کننده قول دادند که تا روز دوشنبه، مبلغ ۲۸ میلیارد تومان برای راه اندازی مجدد کارخانه لاستیک البرز در هفته آینده اختصاص یابد و یک ماه و نیم از حقوق معوقه‌شان نیز پرداخت شود.

به گفته این کارگر، مسئولان همچنین وعده داده‌اند که مالکیت کارخانه لاستیک البرز به بانک سپه واگذار خواهد شد.

وی افزود که اگر وعده‌های مسئولان تحقق نیابد، کارگران دوباره دست به برگزاری تجمع اعتراضی خواهند زد.

تجمع اعتراضی صدها کارگر کارخانه لاستیک البرز در مقابل دفتر ریاست جمهوری در شرایطی صورت گرفت که مجتبی زارعی، معاون وزیر کار و امور اجتماعی،  به وب‌سایت خبرآنلاین گفته است که در یک سال گذشته حتی کارگران یک واحد تولیدی کاری نکرده‌اند که ترک کار جلوه کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید