خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰, 18th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۳ ساعت ۱۵:۵۴:۱۲

    خانه  > اصناف  >  محمد سیف زاده در زندان شهر ارومیه بازداشت است

محمد سیف زاده در زندان شهر ارومیه بازداشت است

خبرگزاری هرانا – محمد سیف‌زاده، وکیل برجستهٔ دادگستری در زندان ارومیه در بازداشت است.

مرضیه نیک آرا، وکیل محمد سیف‌زاده در گفتگو با کمیته گزارشگران حقوق بشر، ضمن تایید خبر بازداشت او گفت: “دیشب به محض اطلاع از بازداشت ایشان در زندان ارومیه به همراه پسر ایشان به ارومیه آمدیم. ایشان در حال حاضر در زندان ارومیه به سر می‌برد و پروندهٔ ایشان در شعبه ششم بازپرسی ارومیه تحت بررسی است. اتهام آقای سیف‌زاده اقدام علیه امنیت ملی از طریق خروج غیرقانونی از مرز اعلام شده اما آقای سیف‌زاده، در بازجویی‌ها با رد این اتهام گفته است که به منظور انجام کار تحقیقاتی به ارومیه آمده است.”

مرضیه نیک آرا با اشاره به اینکه تنها پسر آقای سیف‌زاده موفق شده است ایشان را به مدت یک دقیقه ملاقات کند ادامه داد: “با وجود اینکه از دادستانی برای ملاقات نامه داشتیم به من اجازه ملاقات ندادند و پسر ایشان موفق شد به مدت یک دقیقه ملاقات داشته باشد و بعد از ملاقات گفتند، وضعیت جسمی او بسیار نامناسب بوده، پای ایشان صدمه خورده و به شدت هم لاغر شده‌اند. با این وصف به او هم بیشتر از یک دقیقه اجازه ملاقات نداده‌اند.”

این وکیل دادگستری در خصوص پیگیری حقوقی پرونده آقای سیف‌زاده گفت: “من با بازپرس پرونده صحبت کردم و ایشان گفتند پرونده را به تهران احاله می‌دهم اما بازجو اعلام کرده است که تحقیقات از ایشان هنوز به اتمام نرسیده و آقای سیف‌زاده با قرار بازداشت موقت در زندان ارومیه هستند.”

محمد سیف‌زاده، وکیل مدافع حقوق بشری و عضو موسس کانون مدافعان حقوق بشر است که آبان ماه سال گذشته از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب حکم ۹ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از وکالت را دریافت کرد و پروندهٔ او هم‌اکنون در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر در حال بررسی است. اتهامات وی در این پرونده، “تبانی و اجتماع به قصد برهم زدن امنیت داخلی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و نیز “تاسیس کانون مدافعان حقوق بشر” عنوان شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید