خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۰, 23rd of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۰۳ ساعت ۱۵:۱۹:۲۰

    خانه  > کودکان  >  دختران بیشتر مورد تنبیه بدنی و کودک آزاری قرار می گیرند

دختران بیشتر مورد تنبیه بدنی و کودک آزاری قرار می گیرند

خبرگزاری هرانا – بر پایه آمارهای موجود در رابطه با کودک آزاری، دختران با سهم ۵ /۵۲ درصدی از گزارش‌های کودک آزاری، بیشتر مورد آزار قرار می‌گیرند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که کودک آزاری در ایران رو به افزیش است و علاوه بر آزارهای عاطفی، انواع خشونت‌ها، از جمله سوزاندن، کتک زدن و شکستن استخوان‌ها را در بر می‌گیرد.

بر اساس گزارش شهرزاد نیوز، کار‌شناسان بر این باورند که، کودک‌آزاری رایج‌ترین شکل خشونت خانگی است که ریشه در قوانین، خرده فرهنگ‌ها و آموزش خانواده‌ها دارد.

به گفته یک حقوقدان و عضو هیأت علمی دانشگاه، بیشتر کودکانی که مورد آزار قرار می‌گیرند در رده سنی یک تا پنج سال قرار دارند و اغلب آن‌ها نیز توسط پدران خود آزار می‌شوند که خود را مالک فرزندان خویش می‌دانند واین باور به نوعی ریشه در قوانین ما و برخی باور‌ها دارد.

طبق آمار واحد مددکاری انجمن حمایت از کودکان، نتایج یک تحقیق می‌دانی در ایران نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد والدین تنبیه بدنی کودکان را حق خود و یکی از راه‌های تربیت کودکان می‌دانند. همچنین بر اساس آمار سازمان بهزیستی ۱۴۴ هزار و ۵۶۵ مورد کودک‌آزاری در شش ماه اول سال ۸۸ به اورژانس اجتماعی گزارش شده است.

یکی از پر سرو صدا‌ترین موارد، مورد دختر ۸ ساله ایست که ناپدری‌اش دو ساعد او را شکسته و به شدت کتک زده و با آتش سیگار تن‌اش را سوزانده است. این کودک به شدت آسیب دیده، هم اکنون در بیمارستان بستری است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید