خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۰, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۷ ساعت ۱۸:۱۰:۱۴

    خانه  > کارگران  >  نرخ بیکاری در اهر بیش از ۲۳ درصد است

نرخ بیکاری در اهر بیش از ۲۳ درصد است

خبرگزاری هرانا – نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نرخ بیکاری در شهرستان اهر را بالای ۲۳ درصد عنوان کرد و از بیکاری ۱۰ هزار تحصیلکرده بیکار در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مهر از تبریز، غلامحسین مسعودی ریحان منطقه ارسباران و شهرستان اهر را یکی از مناطق مهم معدنی و بسیار مناسب برای سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: متأسفانه حتی کمتر از یک درصد طرح‌های تولیدی و صنعتی استان در این شهرستان قرار دارد که اگر تدابیر جدی در این خصوص اتخاذ نشود در آینده نزدیک شاهد رشد مهاجرت از این مناطق به کلان شهر‌ها خواهیم بود.

نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: متأسفانه نبود فرصت‌های شغلی مناسب در این منطقه و فقدان طرح‌های تولیدی و صنعتی در شهرستان اهر موجب فرار مغز‌ها و نیروهای انسانی تحصیلکرده از شهرستان شده و این فرصت طلایی ناشی از نیروی انسانی ماهر و تحصیلکرده به یک تهدید تبدیل کرده است.

وی از دیگر مشکلات این شهرستان را هدر رفت آبهای روان و عدم مهار آن‌ها را از طریق ایجاد سد‌ها عنوان کرد و افزود: اگر مدیریت بهینه بر این آبهای روان شهرستان که بیش از ۶۰ میلیون متر مکعب شامل شود قطعاً اکثر اراضی دیم شهرستان به آبی تبدیل و شاهد تحول جدی در درآمد و رونق زندگی مناطق و کشاورزان خواهیم بود.

وی در ادامه افزود: اشتغال با شعار حل نمی‌شود باید با تمهیدات ویژه و تسهیلات تشویقی در مناطق محروم زمینه جذب سرمایه گذاران را فراهم کنیم.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید