خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۰, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۷ ساعت ۱۴:۴۵:۵۶

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ اعتراض زندانیان سیاسی مضروب رجایی شهر کرج به قوه قضاییه

هرانا؛ اعتراض زندانیان سیاسی مضروب رجایی شهر کرج به قوه قضاییه

خبرگزاری هرانا – چهار تن از زندانیان سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی قرار گرفته بودند طی نامه‌ای به قوه قضاییه مراتب اعتراض خود را اعلام داشتند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، «ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران» چهار زندانی سیاسی روز پنج شنبه مورخ ۲۵ فروردین در پی انتقال ده زندانی سیاسی به بند اطلاعات

سپاه پاسداران و بازجویی ۵ ساعته آن نیرو‌ها در خصوص انتشار نامه‌ای به مناسبت کشته شدن تعدادی از تبعیدیان ایرانی در کمپ اشرف و ابراز همدردی با تنی از همبندیان خود که از خانواده‌های جان باختگان مورد اشاره بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

 

 

این زندانیان سیاسی به نامهای افشین بایمانی، منصور رادپور، رضا جوشن و فرزاد مددزاده (برادر دو تن از جانباختگان درگیریهای اشرف و همینطور شبنم مددزاده دیگر زندانی سیاسی حاضر) با نگاشتن نامه‌ای اعتراضی که ضمن شرح ضرب و شتم صورت گرفته بعنوان مصداقهایی از شکنجه به عدم توجه قوه قضاییه و خودسری نیروهای امنیتی پرداخته‌اند، مراتب اعتراض خود را اعلام و خواهان پایان یافتن این قبیل اعمال در آن قوه شدند. این نامه از سوی زندانیان به مقامات زندان تحویل داده شد.

لازم به ذکر است زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) در طی ماههای اخیر فشار مضاعفی را از سوی دستگاه امنیتی با قطع شدن امکانات تماس چون تلفن، ملاقات و حق استفاده از امکانات زندان شاهد بوده‌اند. آنان در چندین مرحله نسبت به این مسایل با اقدام به اعتصاب و اعتراض واکنش نشان داده‌اند که در تازه‌ترین آن، اعتصاب در هفته جاری و اعلام برنامه‌های اعتصاب برای روز‌ها و ماههای آتی است. این زندانیان در نامه اخیر خود خواستار اعزام گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل شده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید