خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  اجرای حکم زندان آرتین غضنری، شهروند بهایی

اجرای حکم زندان آرتین غضنری، شهروند بهایی

خبرگزاری هرانا – حکم زندان آرتین غضنفری عکاس خبری و شهروند بهایی، امروز شنبه ۲۷ فروردین‌‌ماه ۱۳۹۰ یا معرفی خود برای گذراندن دوران محکومیت یک ساله اش به زندان اوین، به اجرا در آمد.

اتهامات وی، “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی کشور”، “تبلیغ علیه نظام از طریق تهیه خوراک برای رسانه‌های بیگانه”، “اخلال در نظم عمومی” و “توهین به مقدسات” اعلام شده بود و حکم یک سال حبس تعزیری وی بنا بر اتهام “تبلیغ علیه نظام” به وی ابلاغ شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، غضنفری اولین بار در تاریخ ۱۳ دی‌ماه سال ۸۸ و پس وقایع عاشورا، همراه با چند تن دیگر از شهروند بهایی از جمله همسر خود خانم ژینوس سبحانی (منشی سابق کانون مدافعان حقوق بشر) بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

این شهروند بهایی پس از سه ماه بازداشت، در تاریخ ۱۴ فروردین سال ۸۹ با وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد. وی یک هفته بعد، در تاریخ ۲۱ فرودین‌ماه مجددا بازداشت و به زندان اوین منتقل شد اما بعد از حدود یک هفته آزاد شد.

آرتین غضنفری دوران چند ماهه بازداشت موقتش را در بندهای ۲۰۹، ۲۴۰ و ۳۵۰ زندان اوین و قرنطینه زندان رجایی شهر سپری کرده بود که ۶۰ روز از این دوران را در سلولهای انفرادی بوده است.

این عکاس خبری و شهروند بهایی در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب توسط قاضی مقیسه به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد و حکم وی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید