خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ یک زندانی سیاسی گمنام بر اثر شکنجه نیمی از شنوایی‌اش را از دست داده است

هرانا؛ یک زندانی سیاسی گمنام بر اثر شکنجه نیمی از شنوایی‌اش را از دست داده است

خبرگزاری هرانا – یک زندانی سیاسی جوانِ گمنام به نام “احمد شاه‌رضایی” که از خردادماه سال گذشته تاکنون در زندان اوین محبوس است، بر اثر شکنجه شنوایی یکی از گوش‌هایش را از دست داده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احمد شاه‌رضایی، ۲۹ ساله، در جریان اعتراضات ۲۲ خرداد ماه ۸۹ در خیابان انقلاب دستگیر شد.

وی در این روز با سربندی سبزی که بر روی آن شعار “مرگ بر دیکتاتور” نوشته شده بود به خیابان آمد اما توسط نیروهای لباس شخصی و بسیج دستگیر شد و یک فرد بسیجی در خیابان و با خشونت، تمام موهای بلند این جوان معترض را گرفته و سپس مو‌هایش را با چاقو کوتاه می‌کند و رو به جمعیت می‌گوید: “عاقبت این فتنه‌ها این است.”

احمد شاه‌رضایی پس از بازداشت به مدت ۱۰ روز به بند ۲-الف منتقل می‌شود و از آنجا برای ۷۴ روز در سلول‌های انفرادی بند ۲۴۰ به سر می‌برد.

این در حالیست که نامبرده بر اثر شکنجه‌های تحت بازجویی شنوایی گوش سمت راست خود را از دست داده است.

خانوادهٔ این زندانی سیاسی تا قبل از ورودش به بند عمومی ۳۵۰، خبری از وی نداشتند و تاکنون نیز موفق به ملاقات با فرزند خود نشده‌اند.

شایان ذکر است که احمد شاه‌رضایی در دادگاه بدوی به سه سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به یکسال و نیم حبس تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید