خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۰, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۴ ساعت ۷:۵۴:۲۱

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور مجدد حکم محرومیت از تحصیل برای امین ریاحی، از فعالین دانشجویی مشهد

صدور مجدد حکم محرومیت از تحصیل برای امین ریاحی، از فعالین دانشجویی مشهد

خبرگزاری هرانا – امین ریاحی عضو انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد برای دومین بار به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم شد.

به گزارش دانشجو نیوز، در ادامهٔ احکام فله‌ای کمیته انضباطی دانشگاه فردوسی مشهد در ماههای اخیر که طی آن بیش از ۱۵۰ ترم محرومیت از تحصیل برای دانشجویان منتقد صادر شده است، امین ریاحی فعال نشریاتی و عضو انجمن اسلامی دانشجویان این دانشگاه به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم شد.

اتهام وی در ابتدا تبلیغ علیه نظام عنوان شد اما در حکم نهایی به تبلیغ به نفع گروه‌های غیرقانونی و ارتکاب اعمالی علیه نظام جمهوری اسلامی تغییر پیدا کرد.

گفتنی است در سال‌های ۸۷ و ۸۸ نیز آقای ریاحی به یک ترم محرومیت از تحصیل، یک سال حبس تعلیقی ودو میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده بود.

امین ریاحی به علت انتقاد از احمدی‌نژاد در نشریات دانشجویی در سال ۸۷ بازداشت شده بود. این فعال دانشجویی در پی اعتراضات دانشجویی به کودتای انتخاباتی در سال ۸۸ نیز بازداشت و در بازداشتگاه اطلاعات مشهد نگهداری شده بود.

شایان ذکر است امین ریاحی، مدیرمسئول نشریه محاوره در شهریور ماه سال ۸۹ نیز در زندان وکیل آباد مشهد به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته بود. امین ریاحی در این زمینه پیشتر گفته بود: “در ابتدا به فریاد کشیدن سربازی که در زندان وکیل آباد مرا صدا می‌کرد اعتراض کردم اما متصدی پذیرش زندانیان به سمت من حمله ور شد و مرا به شدت کتک زد، این در حالی بود که من با دستبند و پابند جا به جا می‌شدم، او را تهدید کردم در صورت ادامه ضرب و شتم و فحاشی نامش را گزارش خواهم داد اما او پس از اینکه مورد اتهامی من، تبلیغ علیه نظام را دید در حالی که به آقایان کروبی و موسوی دشنام ناموسی می‌داد دوباره به من حمله ور شد و به کتک زدن من ادامه داد. فحش‌های ناموسی به من می‌داد و فریاد می‌کشید این نظام سی سال است که از پس شما برآمده، جای همه شما کهریزک است و من را تهدید کرد که امشب ده نفر را می‌فرستم تا به تو تجاوز کنند.”

گفتنی است در پی فشارهای اخیر به دانشجویان مشهد و دستگیری تعدادی از آن‌ها، محمد غفاریان از دانشجویان دانشگاه فردوسی از ۲۵ بهمن سال گذشته همچنان در بازداشت به سر می‌برد. ‏

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید