خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۰, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۰ ساعت ۲۱:۳۹:۱۶

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نادر احسنی، به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شد

نادر احسنی، به تحمل دو سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – نادر احسنی، از فعالین دانشجویی طیف چپ، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه، به تحمل ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد.

گفته می شود روز شنبه ۲۰ فروردین ماه، نادر احسنی جهت ابلاغ حکم دو سال حبس تعزیری به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران احضار شده است.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دموکراسی، این فعال دانشجویی چپ در ۱۹ بهمن ماه سال ۸۸ با یورش مامورین امنیتی به منزل پدری‌اش به همراه خواهرش الهام احسنی دستگیر و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد؛ وی مدت ۱۴ روز در سلول‌های انفرادی زندان اوین محبوس بود.

اتهامات آقای احسنی در جلسهٔ محاکمه‌ای که ۲۳ بهمن ماه ۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد، “اقدام علیه امنیت ملی”، “تبلیغ علیه نظام”، “اجتماع و تبانی بر علیه نظام” عنوان شد؛ در صورتیکه وی در زمان بازداشت در حال گذراندن دوران خدمت سربازی خود بود.

نامبرده در حالی اکنون به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شده است که به تازگی و در هجدهم بهمن ماه سال گذشته، پس از پایان محکومیت یک ساله‌اش از بند ۳۵۰ زندان اوین آزاد شده بود.

لازم به یادآوری است که این فعال دانشجویی پیش‌تر و در ۱۱ آذرماه سال ۸۶ قبل از برگزاری مراسم ۱۶ آذر توسط ماموران وزارت اطلاعات در مقابل درب منزلشان بازداشت و متعاقب آن به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید