خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت جواد وفایی بصیر به سه سال زندان و هفتاد و پنج ضربه شلاق

محکومیت جواد وفایی بصیر به سه سال زندان و هفتاد و پنج ضربه شلاق

خبرگزاری هرانا – جواد وفایی بصیر فعال سیاسی و دبیر تشکیلات حزب جامعه مدنی به سه سال زندان و هفتاد و پنج ضربه شلاق محکوم شد.

به گزارش جرس، حکم سه سال زندان و هفتاد و پنج ضربه شلاق جواد وفایی بصیر که توسط قاضی قادری نسب، ریاست شعبه دوم دادگاه انقلاب همدان در تاریخ هشت اسفند سال هشتاد و نه تنظیم شده بود چهاردهم فروردین ماه سال جاری ابلاغ و تسلیم وی شد.

حکم صادره بر اساس شکایت اداره اطلاعات همدان صادر شده و مواردی چون “اهانت به رهبری”، “اهانت به رئیس جمهور”، “دعوت از عناصر گروهک معاند جهت سخنرانی”، “تهیه و توزیع نشریه” و “نگهداری ماهواره” از جمله موارد اتهامی این کنشگر سیاسی است.

گفتنی است وفایی در پی بیانیه انتخاباتی سال ٨٨، به همراه سه تن از اعضای حزب جامعه مدنی محاکمه و به شش ماه حبس تعزیری و در دادگاه تجدید نظر به شش ماه حبس تعلیقی تا پنج سال، محکوم شده بود، که در آستانه ششم دی ماه سال هشتاد و نه نیز توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و پس از یک هفته با سپردن وثیقه از زندان مرکزی همدان آزاد شد؛ اما در هفتم اسفند ماه بدون ابلاغ قبلی به وسیله تماس تلفنی به دادگاه فراخوانده شد و به اتهام توهین به مقامات و هواداری از نیروهای ملی مذهبی و فعالیت انتخاباتی در ستاد میرحسین موسوی محاکمه شد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید