خبرگزاری هرانا
امروز جمعه 8 آوریل 2011, 19th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2011/04/08 ساعت 15:54:26

    خانه  > سایر گروهها  >  عفو بین‌الملل خواهان آزادی بی‌قید و شرط حشمت طبرزدی شد

عفو بین‌الملل خواهان آزادی بی‌قید و شرط حشمت طبرزدی شد

خبرگزاری هرانا – عفو بین‌الملل روز چهارشنبه در بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط حشمت الله طبرزدی، فعال سیاسی، شد. این سازمان مدافع حقوق بشر همچنین از رد در خواست تجدید نظر در حکم آقای طبرزدی انتقاد کرده است.
‎به گزارش بامداد خبر، عفو بین‌الملل در بیانیه خود تصریح کرده است: “حشمت الله طبرزدی یک زندانی عقیدتی است و تنها به خاطر فعالیت های مسالمت آمیزش برای حق آزادی بیان زندانی شده است و می بایست بی‌درنگ و بدون قید و شرط آزاد شود.”

عفو بین‌الملل در ادامه بیانیه خود به تشریح روند بازداشت حشمت الله طبرزدی پرداخته و نوشته است: “حشمت الله طبرزدی ۵۳ ساله، رهبر جبهه دموکراتیک ایران، یکی از احزاب مخالف در ایران، در ششم دی ماه ۱۳۸۸ در خانه‌اش در تهران توسط چهار نفر که مدعی بودند از طرف دفتر دادستانی هستند، و با یک حکم نامعتبر بازداشت شد.”
‎عفو بین‌الملل می گوید، حشمت الله طبرزدی در دادگاه خود گفته بود که “در طول دوران بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به تجاوز تهدید شده و شدیداً برای اعتراف به دریافت پول از بیگانگان تحت فشار قرار داشته است.”
‎حشمت‌الله طبرزدی در مهرماه سال ۱۳۸۹ به اتهام “توهین به رهبر”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام”، “اجتماع و تبانی” و “برهم زدن نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمعات” به ۹ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.
‎محکومیت حشمت الله طبرزدی در دادگاه تجدیدنظر و پس از برائت از اتهام “برهم زدن نظم عمومی” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۸ سال زندان کاهش یافته و محکومیت شلاق لغو شد. آقای طبرزدی همچنین به مدت ۱۰ سال از شرکت در هرگونه فعالیت اجتماعی محروم شده است.
‎حشمت‌الله طبرزدی، مدیر مسئول نشریه توقیف شده “پیام دانشجو” است که دراوایل دهه ۱۳۷۰ منتشر می شد.
‎آقای طبرزدی همچنین در جریان حمله به کوی دانشگاه تهران در ۱۸ تیر ۱۳۷۸، بازداشت شده و به اتهام “اقدام علیه نظام” محاکمه و به تحمل زندان محکوم شده بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید