خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۰, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۱۵ ساعت ۱۷:۴۷:۵۰

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  اخراج استاد حقوق بشر دانشکده حقوق وعلوم سیاسی خرم آباد

اخراج استاد حقوق بشر دانشکده حقوق وعلوم سیاسی خرم آباد

خبرگزاری هرانا – احسان الله حیدری وکیل پایه یک دادگستری و عضو تمام وقت و رسمی هیأت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد به دستور وزارت اطلاعات، به دلیل درویش بودن و وکالت از دراویش گنابادی درمراجع قضائی، اخراج شد.

به گزارش وبسایت مجذوبان نور، در نامه شماره ۳۸۲۵۱۷/۱/۱۷/۰۵ مورخ ۱۸ اسفندماه ۱۳۸۹ معاونت آموزشی این دانشگاه، بدون ذکر علت اخراج، به این درویش گنابادی اعلام شده که از تاریخ اول فروردین ماه ۹۰ رابطه استخدامی وی با دانشگاه قطع خواهد شد.
بنابراین گزارش مسئولین دانشگاه علت اخراج این استاد حقوق را سلب صلاحیت گزینشی بیان و به نقل از مامورین امنیتی علت مکاتبه وزارت اطلاعات با هیات مرکزی گزینش سازمان مرکزی جهت سلب صلاحیت وی را، دلبستگی به طریقت درویشی نعمت اللهی گنابادی و وکالت از دراویش در مراجع قضائی اعلام کرده‌اند. همچنین این استاد حقوق در سال ۱۳۸۷ در پی قبولی در کنکور ورودی دوره دکتری حقوق جزا وجرم‌شناسی دانشگاه قم، به دلایل عقیدتی از حق تحصیل محروم گردید و از سوی وزارت اطلاعات محدویتهایی نیز برای فعالیت وی در کانون وکلای لرستان ایجاد شد.

یادآور می‌شود آقای حیدری در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد خرم آباد دروس حقوق کیفری و حقوق بشر را تدریس می‌کرد و دارای ۱۲ سال سابقه همکاری باواحد مذکور بود و در پرونده‌های متعدد، وکالت دراویشی را قبول نموده که عموماً از طرف وزارت اطلاعات، اتهاماتی همچون اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام، توهین به رهبری و… به آن‌ها نسبت داده شده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید