خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۰, 21st of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۱۵ ساعت ۱۷:۰۴:۳۵

    خانه  > دسته‌بندی نشده  >  قاسم شعله سعدی، استاد دانشگاه تهران، بازداشت شد

قاسم شعله سعدی، استاد دانشگاه تهران، بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – قاسم شعله سعدی، از نمایندگان اسبق مجلس و منتقد حکومت، روز یکشنبه ۱۴ فروردین ٩۰، در بازگشت از سفر شیراز، در فرودگاه مهر آباد تهران دستگیر و به زندان اوین منتقل گردید.

سایت رسمی این استاد دانشگاه با انتشار خبری در این زمینه آورده است “بدین وسیله به اطلاع می‌رساند آقای دکتر قاسم شعله سعدی در تاریخ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۰ در بازگشت از سفر شیراز در فرودگاه مهر آباد دستگیر و به زندان اوین منتقل گردید. خبرهای جدید متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.”

به گزارش جرس، هنوز از علت بازداشت این استاد دانشگاه و نویسنده منتقد حکومت، خبری منتشر نشده است.

شعله سعدی استاد روابط بین الملل دانشکده حقوق و علوم سیاسى دانشگاه تهران می‌باشد و دارای دکترای علوم سیاسى از دانشگاه پاریس است.

وی نماینده شیراز در مجالس سوم و چهارم بود و برای اولین بار طی نامه‌ای سرگشاده، به “غیر قانونی” بودن انتصاب آقای خامنه‌ای بعنوان رهبر جمهوری اسلامی اشاره کرد و انتقادات تند دیگری نیز علیه وی مطرح ساخت که سبب بازداشت او گردید. این حقوقدان منتقد رهبری، در نامه‌ای به آقای خامنه‌ای، با استناد به اینکه رهبری وی در زمانی بوده که هنوز اصلاحیه قانون اساسی به امضای ملت نرسیده بود و شرط مرجعیت همچنان استوار بوده است، آقای خامنه‌ای را فاقد این شرط اعلام کرده بود، که پس از این نامه شعله سعدی بازداشت شد و بعد از ۳۶ روز زندانی، ضایعه نخاعی باعث شد تا مسوولان امنیتی به آزادیش با قرار وثیقه رضایت دهند.

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید