خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آرش کیخسروی، وکیل دادگستری با قرار وثیقه آزاد شد

آرش کیخسروی، وکیل دادگستری با قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – آرش کیخسروی، وکیل دادگستری ساعاتی پیش با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد. قاسم شعله‌سعدی، وکیل دادگستری و هم‌پرونده‌ی وی نیز در تاریخ ۱۳ آذرماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود. این دو وکیل دادگستری، روز گذشته از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران هر کدام به ۶ سال حبس محکوم شدند. این حکم با اعتراض وکلای این دو شهروند راهی دادگاه تجدیدنظر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۰ آذرماه ۹۷، آرش کیخسروی، وکیل دادگستری با تودیع قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

پیام درفشان، وکیل مدافع آرش کیخسروی ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “قاضی صلواتی قرار وثیقه‌ای را که در کیفرخواست آمده بود و از مدت‌ها پیش باید تائید می‌کرد، نهایتا تائید کرد و ساعاتی پیش آقای کیخسروی با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند”.

هفته گذشته قاسم شعله سعدی دیگر وکیل بازداشتی و هم‌پرونده‌ی آقای کیخسروی با تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیونی و کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.

قاسم شعله سعدی و آرش کیخسروی دو وکیل دادگستری، از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب هر کدام به ۶ سال حبس محکوم شده اند. حکمی که با اعتراض وکلای آنان اکنون در مرحله تجدید نظر قرار گرفته است.

آرش کیخسروی همراه با قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری، ۲۷ مردادماه در پی حضور در مقابل مجلس شورای اسلامی که در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد دریای خزر در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی حاضر شده بودند، بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید