خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه تجدیدنظر آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی برگزار شد

جلسه دادگاه تجدیدنظر آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه تجدیدنظر آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری امروز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه در دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار شد. این دو وکیل دادگستری پیشتر توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران هر کدام به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۲۴ دی‌ماه ۱۳۹۸، جلسه دادگاه تجدیدنظر آرش کیخسروی و قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری، امروز سه‌شنبه ۲۴ دی ماه در شعبه ۳۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران برگزار شد.

محمدحسین آقاسی، وکیل مدافع این دو وکیل دادگستری با اعلام این خبر گفت: “موکلم دکتر شعله سعدی و نیز آرش کیخسروی امروز در دادگاه تجدیدنظر برای رسیدگی به اعتراض نسبت به حکم صادره از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی حاضر شدند. دادگاه در محیطی طبیعی و آرام برگزار شد. اتهامات به موکلم را موجه و منطبق با قانون نمی دانم امیدوارم دادگاه هم همین نظر را داشته باشد.

آرش کیخسروی همراه با قاسم شعله سعدی دو وکیل دادگستری در تاریخ ۲۷ مردادماه ۹۷ در پی حضور در تجمعی در اعتراض به نظارت استصوابی و قرارداد دریای خزر در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شدند.

این دو وکیل دادگستری در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۷ توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به پنج سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. به گفته وکیل آنها در صورت تائید این حکم اشد مجازات یعنی پنج سال حبس قابل اجرا است.

آرش کیخسروی در تاریخ ۲۰ آذرماه و قاسم شعله سعدی در تاریخ ۱۳ آذرماه با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید