خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۰, 18th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۱۳ ساعت ۱۲:۰۸:۰۸

    خانه  > سایر گروهها  >  اتحادیه اروپا خواستار آزادی رهبران اداری جامعۀ بهائی شد

اتحادیه اروپا خواستار آزادی رهبران اداری جامعۀ بهائی شد

خبرگزاری هرانا – خانم کا‌ترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، ضمن محکوم کردن حکم بیست سال زندان برای هفت تن از رهبران اداری جامعۀ بهائیان ایران، خواستار آزادی فوری این هفت نفرشد.

به گزارش رادیو فرانسه، خانم اشتون گفت خبرتأیید مجدد حکم دادگاه بدوی مبنی بربیست سال زندان برای هریک از این هفت نفر موجب نگرانی او شده است.
باید یادآوری کنیم که هر یک ازهفت رهبر اداری جامعۀ بهائیان ایران در دادگاه بدوی در ماه اوت سال پیش به بیست سال زندان محکوم شدند اما درماه سپتامبر دادگاه تجدید نظر این حکم را به دهسال زندان کاهش داد. با وجود این اخیراً اعلام شده است که حکم آنان‌‌ همان بیست سال است.
خانم اشتون دربخش دیگری از سخنان خود گفت جمهوری اسلامی ایران باید وضعیت این پرونده را روشن کند و به آزار و اذیت اقلیت‌های دینی دراین کشور پایان دهد.

علاوه برمسئول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا، دولت فرانسه نیز دیروز در این مورد واکنش نشان داد.
“برنار والرو” (Bernard Valero)، سخنگوی وزارت امورخارجۀ فرانسه، ضمن ابراز نگرانی کشورش از این تصمیم قوۀ قضائیۀ ایران گفت فرانسه خشونت، تبعیض و آزار و اذیت بهائیان ایران و محرومیت آنان از آزادی به جای آوردن مناسک دینی خویش و بالاخره وخامت روزافزون وضعیت حقوق بشر در ایران را قویاً محکوم می‌کند.

واشنگتن نیز به نوبۀ خود این تصمیم قوۀ قضائیۀ جمهوری اسلامی ایران در مورد این هفت نفر را مورد انتقاد قرار داده و محکوم کرده است.
هفت رهبر اداراری جامعۀ بهائیان ایران از جمله یک زن از سال ٢٠٠٨ در زندان به سر می‌برند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید