خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  مراسم خاکسپاری پدر میرحسین موسوی با مداخله نیروهای امنیتی ناتمام ماند

مراسم خاکسپاری پدر میرحسین موسوی با مداخله نیروهای امنیتی ناتمام ماند

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها حاکی از ناتمام ماندن مراسم تشییع پیکر میراسماعیل موسوی، پدر میرحسین موسوی از رهبران معترضان ایران در روز پنجشنبه یازدهم فروردین ماه است.

به گزارش العربیه، میراسماعیل موسوی پدرمیرحسین موسوی در سنی بالغ بر ۹۷ سال روز چهارشنبه درگذشت. این اتفاق در حالی رخ داد که میرحسین موسوی به همراه همسرش زهرا رهنوردهمچنان در حصر خانگی به سر می‌برند.

از سویی، میرحسین موسوی شامگاه چهارشنبه موفق شد با حضور در منزل پدری به همراه انبوهی از ماموران امنیتی، دقایقی با پیکر پدر خود وداع کند.

برپایه اعلام قبلی قرار بود پیکر میر اسماعیل موسوی امروز پنج شنبه، ساعت هشت و سی دقیقه صبح به وقت محلی از مقابل منزلش در محله درخونگاه تهران تشییع و سپس برای تدفین به بهشت زهرا منتقل شود. شورای هماهنگی راه سبز امید که از زمان بازداشت موسوی و مهدی کروبی دیگر رهبر معترضان، وظیفه سازماندهی اعتراض‌ها را بر عهده دارد نیز در اطلاعیه‌ای از مردم خواسته بود در این مراسم شرکت کنند.

بر پایه این گزارش انبوهی از مردم برای شرکت در مراسم تشییع جنازه در مقابل منزل پدری میرحسین موسوی حاضر شده بودند. اما نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران از برگزاری مراسم کامل تشییع جنازه در محل مقرر جلو گیری کردند و پس از حرکت تشییع کنندگان به فاصله اندکی، پیکر را سریع به بهشت زهرا منتقل کردند.

درگیری‌های پراکنده‌ای نیز میان حاضران برای شرکت در مراسم تشییع پیکر پدر میرحسین موسوی و نیروهای امنیتی رخ داد، که در جریان آن دست کم ۸ نفر از تشییع کنندگان دستگیر شدند. تا لحظه تنظیم خبر نیروهای امنیتی در تلاشند تا انبوه حاضران را متفرق کنند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید