خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  ۳۹ تن طی ده ماه گذشته در اصفهان اعدام شدند

۳۹ تن طی ده ماه گذشته در اصفهان اعدام شدند

خبرگزاری هرانا – کرمی، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان و دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان، در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران گفت: طی ده ماهه گذشته نزدیک به ۳۹ فروشنده حرفه‌ای مواد مخدراعدام شدند که ضمن شناسایی اموال و دارایشان، ۱۶۶ دستگاه خودروی سبک، ۴۲ دستگاه خودروی سنگین و ۱۹ موتورسیکلت از آن‌ها کشف و درآمد حاصل فروش آن به خزانه دولت واریز شد.

به گزارش وبسایت ستاد مبارزه با مواد مخدر، فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در کل، آماردستگیر شدگان ۱۴۴۶۹ نفر بوده است افزود: ۴۰۴ نفر از این افراد اتباع خارجی بودند که ۳ درصد از دستگیر شدگان را تشکیل می‌دهند. همچنین ۴۲۷ نفر از این افراد دستگیر شده یا به بیان دیگر ۳ درصد از این گروه را زنان شامل می‌شوند.

سردار کرمی تصریح کرد: امسال در کشفیات مواد مخدر ۳۶ درصد کاهش داشتیم و علت این کاهش یکی ارزان بودن تریاک بوده که این امر سبب شد به صورت خرد این مواد حمل شوند و دلیل دیگر آنکه افغان‌ها در مزارعشان از سمی استفاده کردند که سبب از بین رفتن محصولات شده است.

وی گفت: طی ده ماه گذشته ۱۶ تن و ۴۶۹ کیلو مواد مخدر کشف شده که ۹۷ درصد این مقدار توسط نیروی انتظامی و بقیه توسط اداره اطلاعات، سپاه و سازمان زندان‌ها کشف شده است.

فرمانده نیروی انتظامی استان اصفهان با اشاره به وجود ۹۸ هزار معتاد در استان و اینکه مصرف معتادان استان ۲۳هزار تن است، درباره مراکز درمانی اعتیاد خاطر نشان کرد: ۲۵ مرکز درمانی دولتی و ۱۸۵ مرکزدرمانی خصوصی و ۴۶ کمپ مردم نهاد داریم که از بین معتادان استان در طول ۹ ماه گذشته ۶۴۱۰ نفر به مراکز دولتی و ۴۳۱۸۳ نفر به مراکز خصوصی مراجعه نموده‌اند. همچنین ۱۰هزار معتاد تزریقی نیز تحت حمایت هستند. سردار کرمی افزود: از میان معتادان مراجعه کننده به مراکز درمانی ۴۱ درصد معتاد به کراک، ۲۰ درصد معتاد به شیشه، ۱۸ درصد معتاد به تریاک و ۱۸ درصد معتاد به هروئین بودند که از این تعداد ۶ درصد در رده سنی زیر ۲۰ سال، ۴۸ درصد بین ۲۰ تا ۳۰ سال، ۳۷ درصد بین ۳۰ تا ۴۰ سال، ۷درصد بین ۴۰ تا ۵۰ سال و ۲ درصد بالای ۵۰ سال قرار داشتند.

وی تصریح کرد: همچنین ۱۱ درصد از این افراد بی‌سواد، ۲۶ درصد تحصیلات ابتدایی، ۲۹ درصد تحصیلات راهنمایی، ۲۰ درصد تحصیلات متوسط، ۹درصد فوق دیپلم و ۵ درصد تحصیلات لیسانس و بالا‌تر داشتند.
فرمانده نیروی انتظامی استان درباره حوزه پیشگیری از موادمخدر گفت: محوریت اصلی این حوزه گروه‌های آموزشی در دانشگاه‌ها و مدارس هستند که راه اندازی شده و تاکنون ۱۴۸۴۱۲ نفر در کلاس‌ها شرکت کرده‌اند که شامل گروه کارگری، محلات و خانواده بوده است. سردار کرمی ضمن اشاره به صرف هزینه ۲ میلیارد و ۵۱۶ میلیون ریالی در حوزه پیشگیری افزود: مجموع اعتباراتی که در اختیار دانشگاه‌ها، مدارس، صداوسیما و بسیج و سازمان فنی و حرفه‌ای قرارگرفته حدود ۱۱ میلیارد و ۳۲۸ میلیون ریال است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید