خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۰, 16th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۰۳ ساعت ۱۱:۱۲:۴۴

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ نامهٔ حشمت الله طبرزدی خطاب به مردم در دفاع از جنبش اجتماعی ایران

هرانا؛ نامهٔ حشمت الله طبرزدی خطاب به مردم در دفاع از جنبش اجتماعی ایران

خبرگزاری هرانا – حشمت الله طبرزدی، فعال سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، اواخر اسفند ماه سال گذشته، نامه ای را خطاب به مردم و در ستایش جنبش اجتماعی ایشان نگاشته است.

متن نامهٔ مذکور در اختیار ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران “هرانا” قرار گرفته است را در ذیل می خوانید:

آزاده خواهان بپا خواستهٔ ایران با درودهای گرم همراه با امید به پیروزی

نمی‌توانم شادمانی و امید خودم را از جنبش سبز در شرایط کنونی آشکار سازم. طی سال‌های گذشته تنها آرزوی من این بود که جنبش اجتماعی زنده، پویا و قدرتمندی به وجود بیاید که به شکلی اثر گذار در صحنهٔ سیاسی اجتماعی حرکت کرده و هم چون بهمنی بزرگ آحاد دموکراسی خواهان را در خود جذب نماید و برای رسیدن به حکومتی آزاد و دموکراتیک و عرفی، بر دیکتاتوری مذهبی حاکم بتازد و امکان متوقف شدن آن وجود نداشته باشد.

باور عمیق من این است که چنین جنبشی شکل گرفته و بهمن آزادی به راه افتاده است. باید شتاب کنیم تا از حرکت جنبش عقب نمانیم. مرحله دوم جنبش سبز که از ۲۵ بهمن شروع شد و تا دهم اسفند ادامه یافت و می‌رود تا در سه شنبه‌های اعتراضی استمرار یابد، دیکتاتوری حاکم را تا آن اندازه وحشت زده و سردر گم کرد که مجلس اسلامی رژیم به شکل بسیار غیر مدنی و ضد فرهنگی شعار مرگ بر موسوی و کروبی سر داد و در حوزهٔ علمیه در هنگام سخنرانی به اصطلاح یک آیت الله، چوبه دار ساختند و برای مخالفین در خواست اعدام کردند. در همین دوره نهادهای امنیتی و قضایی حکومت به مبتذل‌ترین شکل به تهمت زنی دروغ پراکنی، تهدید و لجن پراکنی علیه مخالفین و معترضین روی آوردند.

همهٔ این‌ها ناشی از ترس، قدرت طلبی، خشونت ورزی و جهالت قومی ست که زمانی خود را نماینده اخلاق، معنویت و دین آسمانی معرفی می‌کردند. حال که مخالفت و اعتراض مردمی علیه خود را مشاهده می‌کنند، ماهیت واقعی خود را بروز می‌دهند.

باور من این است که همهٔ احزاب، سازمان‌ها و شخصیت‌ها در شرایط کنونی می‌بایست از مبارزات مسالمت امیز و متمدنانهٔ جوانان پشتیبانی کرده و سیاست سکوت و محافظه کاری را کنار بگذارند. برای رسیدن به دموکراسی و حقوق بشر می‌بایست هزینه پرداخت کرد.

خوشبختانه در آستانهٔ بهار آزادی قرار گرفته‌ایم و شرایط کنونی تحت هیچ فشار و سرکوبی لغزش پذیر نیست. ملت ایران در آستانهٔ سپیده دم آزادی و رهایی تاریخی قرار گرفته‌اند. باشد که این باره با درایت و شکیبایی و تداوم مبارزات شجاعانه آرزوی یکصد ساله برای رسیدن به آزادی و عدالت واقعی را محقق سازیم.

زندان رجایی شهر. اسفند ۱۳۸۹
حشمت الله طبرزدی

هرانا

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید