خبرگزاری هرانا
امروز سه‌شنبه 22 مارس 2011, 8th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2011/03/22 ساعت 19:57:25

    خانه  > سایر گروهها  >  اعمال مجازات سریع ناقضان حقوق بشر در ایران از سوی اتحادیه اروپا

اعمال مجازات سریع ناقضان حقوق بشر در ایران از سوی اتحادیه اروپا

خبرگزاری هرانا – اتحادیه اروپا اعلام کرد با مجازات سریع مسئولان ایرانی ناقض حقوق بشر مواقفت کرده است.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری “ریا نووستی” وزیران امور خارجه ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست دوشنبه خود در بروکسل در بیانیه ای تصریح کردند که “اتحادیه به افشای موارد زیر پانهاده شدن حقوق بشر درایران ادامه خواهد داد واین کار را با درپیش گرفتن سریع اقدام های محدود کننده ای که مسؤلان زیر پانهاده شدن حقوق بشر را هدف می گیرد، به پیش خواهد برد.

آن ها همچنین با ابراز نگرانی از وخیم تر شدن وضعیت حقوق بشر در ایران اعلام کردند اعدام های گسترده را زنگ خطری در ارتباط با سرکوب سازمان یافته مردم ایران، تلقی می کنند.

این بیانیه با اشاره به سرکوب مدافعان حقوق بشر، حقوقدانان، روزنامه نگاران، فعالان زن، وبلاگ نویسان، گروه های قومی و اقلیت های دینی و مخالفان سیاسی دولت هشدار داد که اینها همگی در معرض بازداشت های سرزده، قرار دارند و صرفا به خاطر اینکه می خواهند از حق شهروندی در آزادی بیان و اجتماعات استفاده کنند، مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

در همین راستا کاترین اشتون مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت:”اتحادیه اروپا به برخورد با نقض حقوق بشر در ایران از جمله از طریق برقراری تحریم ها بر ضد افراد مسئول بخاطر موارد جدی نقض حقوق بشر ادامه خواهد داد.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید