خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ ده تن از نوکیشان مسیحی در کرمانشاه بازداشت شدند

هرانا؛ ده تن از نوکیشان مسیحی در کرمانشاه بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – ماموران امنیتی لباس شخصی در روزهای پایانی سال ۱۳۸۹، ۱۰ تن از نوکیشان مسیحی کرمانشاه را بازداشت نمودند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۵ بعداظهر روز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه ماموران امنیتی با هجوم به خانه ایی واقع در محله فرهنگیان شهرستان کرمانشاه که از آن به عنوان کلیسای خانگی یاد شده کلیه افراد حاضر در محل را  بازداشت کردند.

ایشان پس از ورود به این خانه ضمن ضرب و شتم، توهین و استفاده از الفاظ رکیک، کلیه افراد(ده تن) را با دستبند به مکان نامعلومی انتقال دادند.

ماموران امنیتی همچنین ضمن تفتیش و بازرسی کامل خانه برخی وسایل از قبیل تابلوهای مسیحی بر روی دیوار، کتاب‌های مقدس، دی وی دی، کیس کامپیوتر و برخی مدارک افراد را نیز ضبط کردند.

احتمال می رود بازداشت شدگان مسیحی  برای بازجویی‌های بیشتر به ساختمان سه راه حافظیه کرمانشاه که محل استقرار نیروهای امنیتی و اطلاعات است انتقال داده باشند.

همچنین بر اساس خبر تکمیلی این حادثه که به “محبت نیوز” رسیده، هفت تن از  بازداشت شدگان پس از انجام بازجوئیهای طولانی، این افراد در ساعت ۲ بعداظهر روز جمعه ۲۷ اسفند پس از انجام مراحل عکسبرداری و انگشت نگاری و همچنین اخذ تعهد مبنی بر عدم شرکت در اینگونه جلسات آزاد شدند.

اسامی افرادی که همچنان در بازداشت بسر می برند عبارتند از : “مقداد باباکرمی” معروف به (پولس) و یک زوج به نام های “ناهید شیرازی و مسعود دلیجانی” می باشند که از وضعیت نگهداری و سلامت این افراد از زمان بازداشت آنان تاکنون اطلاعی در دست نیست.

شایان ذکر است که خانواده های این افراد علیرغم پیگیری و مراجعه به سازمان‌ها و نهادهای مربوطه تاکنون نتوانسته اند هیچگونه اطلاعی از وضعیت آنان بدست بیاورند.

لازم به یادآوری ست که پیش از این نیز “ویلسون عیسوی” کشیش سالخورده کلیسای آشوری کرمانشاه در تاریخ ۱۳ بهمن ماه ۱۳۸۸ توسط ماموران امنیتی بازداشت، و پس از گذراندن ۵۴ روز در زندان دستگرد اصفهان با سپردن وثیقه بطور موقت آزاد شد. وی همچنان در انتظار  احضاریه  از سوی دادگاه انقلاب به جهت برگزاری دادگاه برای بررسی به اتهامات خود در روزها و یا ماههای آینده می باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید