خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۸۹, 16th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۷ ساعت ۱۹:۰۷:۱۴

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  آزادی دو فعال دانشجویی دانشگاه سمنان

آزادی دو فعال دانشجویی دانشگاه سمنان

خبرگزاری هرانا –  احسان قشقایی و امین روغنی دو دانشجوی بازداشتی دانشگاه سمنان، روز پنجشنبه آزاد شدند.

به گزارش جرس، دیروز، پنج شنبه، احسان قشقایی و امین روغنی دو دانشجوی بازداشتی دانشگاه سمنان، پس از تفهیم اتهام به عنوان اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام و پس از هر روز هشت ساعت بازجویی با قید وثیقه موقتا آزاد شدند.

بر اساس گزارش ها، صبح روز شنبه بیست و یکم اسفند ماه مأموران اطلاعات با در دست داشتن حکمی از دادستانی به منزل امین روغنی دانشجوی مهندسی برق دانشگاه سمنان وارد شدند و وی را با چشم بند و دستبند با خود بردند و پس از آن به منزل احسان قشقایی دبیر سیاسی دو دوره مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان وارد شدند و ایشان را همراه با کلیه وسایل از قبیل کتاب، رایانه شخصی، گوشی های موبایل، دست نوشته ها و حتی سی دی ها و جزوات علمی به اداره اطلاعات استان سمنان تحویل دادند. مأموران اطلاعات کلیه مراحل تفتیش خانه را فیلم برداری کردند.

بازداشت شدگان عصر روز دوشنبه و پس از دو روز بی خبری طی تماس با خانواده هایشان اظهار کردند که در اداره اطلاعات تحت بازجویی هستند.

شایان ذکر است که طی یک ماه گذشته حدود ۲۰۰ دانشجو از دانشکده علوم انسانی دانشگاه سمنان به وزارت اطلاعات احضار و پس از بازجویی، برخی از آنان حکم های تعلیقی کوتاه مدت گرفته اند. این اقدام رکوردی جدید در برخورد با فعالین دانشجویی در استان سمنان محسوب می شود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید