خبرگزاری هرانا

    خانه  > فرهنگی  >  ممانعت وزارت ارشاد ایران از صدور مجوز برای آلبوم محمد رضا شجریان

ممانعت وزارت ارشاد ایران از صدور مجوز برای آلبوم محمد رضا شجریان

خبرگزاری هرانا – با وجود مرور یک سال از ارائه درخواست مجوز برای آلبوم “مرغ خوش خوان” از سوی محمد رضا شجریان استاد آواز ایران به وزارت فرهنگ و ارشاد این کشور، اما این وزارتخانه تا کنون از صدور مجوز برای انتشار این آلبوم امتناع کرده است.

به گزارش العربیه، به نظر می رسد این تعلل به دلیل انتقادهای شجریان از حاکمیت در ایران و به ویژه انتقاد از محمود احمدی نژاد رئیس جمهور این کشور در مصاحبه ها با رسانه های مختلف در دوره پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته است.

خبرگزاری ایلنا در این باره گزارش داده است که “مرغ خوشخوان” محمدرضا شجریان که سال گذشته برای دریافت مجوز به وزارت ارشاد ارسال شد، هنوز موفق به دریافت مجوز نشده است. گویا کارکنان ارشاد به پیگیران چند و چون موانع صدور مجوز برای شجریان فقط می‌گویند: “باهاتون تماس می‌گیریم”.

بنا بر این گزارش این اثر در سال ۸۷ در سالن وزارت کشور برای سه هزار نفر اجرا شده است؛ اما گویا انتشار آلبوم آن اجرای زنده؛ پس از یکسال هنوز سرنوشت روشنی ندارد.

محمدعلی رفیعی، مدیر برنامه‌های محمدرضا شجریان، در این زمینه می‌گوید: “اواخر سال گذشته بود که بخش دوم کنسرت استاد در سال ۸۷ را برای انتشار در قالب یک آلبوم به وزارت فرهنگ و ارشاد فرستادیم اما اکنون هرچه پیگیر می‌شویم، به نتیجه نمی‌رسیم و با تنها جوابی که مواجه می‌شویم این است:باهاتون تماس می‌گیریم.”

وی افزود: “در چنین شرایطی که برای گرفتن یک آلبوم با مشکلات فراوان مواجه هستیم، دیگر برای گرفتن مجوز کنسرت استاد شجریان هم اقدامی نکرده‌ایم.

رفیعی درباره‌ پروسه‌ دریافت مجوز برای محمدرضا شجریان پیش از موضع‌ گیری‌ وی درباره حوادث سال گذشته پس از انتخابات اینگونه گفت: “قبلا پروسه‌ی گرفتن مجوز در بدبینانه ‌ترین حالت؛ یک تا دو ماه طول می‌کشید اما امروز یک سال است که برای مجوز یک آلبوم که قطعات آن پیش از این در وزارت کشور روی صحنه اجرا شده، اقدام کرده‌ایم با این حال بی‌ ثمر بوده است.”

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید