خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۳ ساعت ۱۲:۲۵:۱۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه شریف خودکشی کرد

یکی دیگر از دانشجویان دانشگاه شریف خودکشی کرد

خبرگزاری هرانا – کمتر از دو هفته از خودکشی یکی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف نمی گذرد که شب گذشته یکی از دیگر از دانشجویان این دانشگاه اقدام به خودکشی کرد.

به گزارش دانشجونیوز، شب گذشته یکی از دانشجویان کارشناسی ‌ارشد رشته ریاضی دانشگاه‌ صنعتی شریف دست به خودکشی زد اما با اطلاع به موقع دوستان و مسئولان خوابگاه پسران دانشگاه صنعتی شریف، این دانشجو نجات یافت.

این دانشجو پس از انتقال به بیمارستان، بستری شده است. یکی از دانشجویان دانشگاه شریف به دانشجونیوز اطلاع داد که وضعیت جسمی و روحی دانشجویی که شب گذشته خودکشی کرد، نامساعد است.

طی دو هفته‌ اخیر این دومین اقدام به خودکشی در دانشگاه صنعتی شریف است. پیش از این مهدی علی آقایی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف نیز به دلیل اقدام به خودکشی در شامگاه روز پنج‌شنبه دوازدهم اسفند درگذشت.

همچنین در ٢۴ دیماه نیز مریم حبیب نیا دانشجوی کرد دانشگاه کردستان، دست به خودکشی زد.

بر اساس گزارش سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان مریم حبیب نیا به دلیل مشکلات روان پریشی ناشی از محدود ساختن فضای حاکم بر جامعه خودکشی کرد.

افزایش آمار خودکشی در در ایران به ویژه در میان نسل جوان و دانشجویان یکی از مسائل نگران کننده طی سال های اخیر بوده است. خودکشی ٣ دانشجو طی دو ماه گذشته تنها بخشی از آمار خودکشی دانشجویان است که به طور رسمی منتشر و تایید شده است.

ناامیدی به آینده بر اثر فشارهای سیاسی و اجتماعی، جو خفقان در کشور و فقر و تنگدستی از مهمترین عوامل خودکشی دانشجویان بوده است.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید