خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۸۹, 20th of March 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۲ ساعت ۱۸:۴۵:۵۲

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ سوزاندن بیش از سیصد جلد انجیل توسط نیروهای امنیتی

هرانا؛ سوزاندن بیش از سیصد جلد انجیل توسط نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق با هماهنگی نیروی امنیتی سپاه پاسداران ۲ کارتن کتاب حاوی بیش از ۳۰۰ جلد کتاب “انجیل” را که در جریان یک عملیات ایست بازرسی در داخل یک اتوبوس کشف و ضبط کرده بودند، به آتش کشیدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، روز سه شنبه مورخ ۱۹ بهمن ماه اداره بازرسی و کشف کالای قاچاق با همکاری سپاه پاسداران استان آذربایجان غربی شهرستان سلماس، در اقدامی بیش از ۳۰۰ جلد کتاب مقدس مسیحیان را به همراه برخی دیگر از کالاهای قاچاق مکشوفه نظیر مشروبات الکلی و … که پیش از این توسط ماموران امنیتی در نوار مرزی کشور کشف و ضبط شده بود؛ طی مراسمی در روستای “دریشک” به آتش کشیدند.

روستای “دریشک” در نزدیکی مرز ایران و ترکیه و در ۱۵ کیلومتری شهرستان سلماس قرار دارد.

بر پایه این گزارش علی اکبر آقایی، نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی ورود اینگونه کالا و اجناس بطریقه قاچاق از طریق مرزهای کشور به داخل ایران را ضعف مرزبانی سلماس دانست و از نیروهای مرزبان و امنیتی کشور خواست تا در این امور بیشتر هشیار باشند.

پیش از این نیز در هفتم آبان ماه سال جاری ماموران ایست بازرسی نیروی انتظامی و سپاه پاسداران آذربایجان غربی در یک دستگاه اتوبوس مسافربری مسیر سلماس- تهران که از شهر سلماس عازم تهران بود، تعداد ۳۰۰ جلد انجیل را پس از بازرسی اتوبوس کشف و ضبط نمودند.

گفته می شود کسی به همراه این کتاب ها که به صورت دو بسته پستی توسط اتوبوس حمل می شده نبوده و بنابر این فردی در این رابطه بازداشت نشده؛ اما گزارش ها حاکی از آن است که منزل یکی از نوکیشان مسیحی شهرستان سلماس دراین ارتباط توسط ماموران امنیتی اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفته است.

این در حالیست ‌که در خرداد ماه سالجاری نیز در اقدامی مشابه نیروهای امنیتی صدها جلد کتاب مقدس مسیحیان را در شهرستان سردشت از شهرهای مرزی در غرب کشور به آتش کشیدند و خبر آن به صورت بسیار آشکار و مستند توسط رسانه‌های حکومتی وابسته به حکومت اسلامی اعلام شده بود.

 

شایان ذکر است که مسیحیان در ایران اجازه چاپ انحیل را ندارند و برای دسترسی به آن مجبور هستند این کتاب را از خارج کشور تهیه کنند که عمدتا نیز به طور قانونی اجازه ورود ندارد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید