خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  سه تن از شهروندان اهل سنت در کردستان بازداشت شدند

سه تن از شهروندان اهل سنت در کردستان بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر دستکم سه تن از شهروندان اهل سنت در سقز و بانه، دو شهر استان کردستان، بازداشت شده اند.

به گزارش سنی نیوز، کاک محمد جمال هبکی یکی از پیروان کاک احمد مفتی‌زاده، روز سه شنبه ۱۷ اسفندماه توسط نیروهای امنیتی شهرستان سقز در استان کردستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

گفته شده است ایشان که دبیر شیمی مدارس سقز هستند در محیط آموزشی بازداشت شده و خبرهای تأیید نشده‌ای از انتقال ایشان به اداره اطلاعات شهرستان سنندج در روز چهارشنبه حکایت دارد.

هنوز از سرنوشت و علت اصلی بازداشت ایشان اطلاعی در دسترس نیست.

این در حالی است که پیش از این آقایان یاسین قادری و عثمان عبدی از پیروان علامه شهید کاک احمد مفتی‌زاده روز ۱۴ دیماه ۸۹ در شهرستان بانه توسط نیرهای امنیتی بازداشت شده و ابتدا به زندان مرکزی سنندج و دوباره به شهرستان بانه منتقل شدند. گفته شده است که پیروی از کاک احمد مفتی‌زاده (رح) و اعتراض به توهین‌های یک روحانی شیعی به بزرگان اهل‌سنّت در جلسه‌ای با عنوان “بررسی نحله‌های فکری انحرافی”، در شهرستان بانه، از اتهامات نامبردگان می‌باشد.

شایان ذکر است که در هفته گذشته نیز تعدادی از علمای اهل سنت خراسان رضوی، در شهرستانهای مشهد و تایباد، به نام‌های مولوی «ادهم اختری»، مولوی «مظفر» و مولوی «شمس الله حیدری» (در شهرستان تایباد) و «حافظ عبدالرشید»، استاد شعبه حفظ و امام جماعت مسجدالنبی مشهد (محله تاجرآباد) بازداشت شده بودند که هنوز از سرنوشت آن‌ها اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید