خبرگزاری هرانا
امروز شنبه 12 مارس 2011, 8th of December 2019      آخرين بروز رسانی در 2011/03/12 ساعت 16:33:04

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت تعدادی از شهروندان بهایی در کرمان و تهران

بازداشت تعدادی از شهروندان بهایی در کرمان و تهران

خبرگزاری هرانا – دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بم از بازداشت تعدادی از شهروندان بهایی در بم، کرمان و تهران خبر داده است.

بر اساس گزارش ایسنا، محمدرضا سنجری، دادستان عمومی و انقلاب بم گفته است که این شهروندان در پی ۹ ماه کار اطلاعاتی نیروهای اطلاعاتی موسوم به”سربازان گمنام امام زمان” شناسایی و بازداشت شده‌اند.

وی علت بازداشت این افراد را “ترویج و گسترش بهائیت در پوشش کارهای آموزشی فرهنگی در تعدادی از مهد کودک‌های بم، کرمان و تهران” عنوان کرده است. 

این مقام قضایی در ادامه اظهار داشته است که “این گروه در یکی از نشریات محلی استان کرمان نفود یافته و به القاء مطالب و دیدگاه‌های فرقه بهائیت در قالب داستان و قصه های کودکانه از اقدامات این افراد در نشریه مذکور پرداخته است.”

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در تاریخ چهاردهم اسفندماه از بازداشت سحر بیرام آبادی، فعال حقوق کودکان و از شهروندان بهایی ساکن کرمان که در یک انجمن خیریه کمک به کودکان آسیب دیده شهرستان بم مشغول به فعالیت و همکاری بوده،  خبر داده بود.

سنجری در پایان این گفتگو مدعی شده است که “تشکیلات بهائیت از فضای بعد از زلزله سال ۸۲ در شهرستان بم که نیازمند انجام اقدامات فرهنگی، اجتماعی و آموزشی مختلفی بود،سوء استفاده کرده اند.”

 

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید