خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۱ ساعت ۱۵:۰۵:۱۳

    خانه  > زنان  >  “ستاره‌دخت ایران اسلامی” انتخاب می شود

“ستاره‌دخت ایران اسلامی” انتخاب می شود

خبرگزاری هرانا – طرح دختر نمونه ایرانی از اردیبهشت سال آینده در دبیرستان‌های دخترانه اجرا می‌شود و مهارت‌های خانه‌داری از جمله مدیریت کارهای خانه، بهره‌وری زمان و راه‌های کوتاه و اقتصادی پختن غذا دارای ۱۰۰ امتیاز است.

به گزارش فارس، دستورالعمل انتخاب “ستاره‌دخت ایران اسلامی” چندی پیش از سوی سید جمال صبح‌خیز مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی به مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها ابلاغ شد.

در این طرح که به گفته مهری سویزی، رئیس اداره امور بانوان وزارت آموزش و پرورش قرار است از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ اجرا شود، ملاک‌های علمی، دینی، اخلاق، اجتماعی و خانواده برای انتخاب در نظر گرفته می‌شود.

در بخش ملاک‌های دینی این بخشنامه آماده است: “حافظان قرآن کریم با سنجش کافی و تأیید کمیته اجرایی طرح در مدرسه به ازای حفظ هر جزء قرآن کریم ۵ امتیاز و در مجموع ۱۵۰ امتیاز را کسب می‌کنند؛ تلاوت صحیح قرآن کریم و نماز ۷۵ ـ ۱۰ امتیاز دارد؛ حجاب بر‌تر (چادر) ۱۵۰ امتیاز و پوشش دانش‌آموزان در چارچوب اسلامی ۷۰ امتیاز دارد.”

در بخش خانواده، “رضایتمندی والدین” و “مهارت‌های خانه‌داری” (دانایی و توانایی نسبت به بهداشت، پاکی و طهارت خانه، مدیریت کارهای خانه و بهره‌وری زمان و راه‌های کوتاه و اقتصادی پختن غذا، چگونگی تغذیه سالم برای تأمین سلامت و چگونگی طبخ و تهیه غذاهای اصلی ایرانی و محلی) مجموعاً ۱۰۰ امتیاز دارند.

گفتنی است در این بخشنامه عضویت در “نیروی مقاومت بسیج” نیز برای دانش‌آموزان دختر، ۲۰ امتیاز به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید