خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  مهناز ربانی، فعال دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر از تحصیل تعلیق شد

مهناز ربانی، فعال دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر از تحصیل تعلیق شد

خبرگزاری هرانا – مهناز ربانی فعال دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر به یک ترم تعلیق از تحصیل محکوم شد.

به گزارش جرس، در پی حوادث اخیر و فشار بر دانشجویان در راستای حذف فعالین دانشجویی از دانشگاه‌ها، مهناز ربانی فعال دانشجویی دانشگاه خواجه نصیر به یک ترم تعلیق از تحصیل محکوم شد.

 

مهناز ربانی از اعضای سابق انجمن اسلامی دانشگاه خواجه نصیر و همچنین مدیر مسئول نشریه توقیف شده “فروغ” می‌باشد.

وی سال گذشته نیز در پی برگزاری تجمعات اعتراضی این دانشگاه – مربوط به حوادث بعد از انتخابات و بازداشت فعالین دانشجویی- به کمیته انضباطی احضار شد و به دو ترم تعلیق از تحصیل محکوم شد که به حالت تعلیق درآمد.

با روی کار آمدن ریاست جدید این دانشگاه (مجید قاسمی) فشار بر دانشجویان این دانشگاه افزایش یافته است به طوری که کلیه نشریات دانشجویی منتقد توقیف و تعدادی از فعالین دانشجویی به دانشگاه ممنوع الورود شده‌اند و همچنین بیش از ۴۰ دانشجوی این دانشگاه به کمیتهٔ انضباطی احضار شده‌اند که برای تعدادی از آن‌ها احکام سنگین تعلیق صادر شده است.

چند روز پیش سایت صبح امید، نزدیک به اصلاح طلبان شیراز، خبر داده بود که بیش از ۲۰۰ تن از دانشجویان دانشگاه شیراز از سوی کمیته انضباطی به محرومیت تحصیلی محکوم شده‌اند.

این سایت خاطرنشان کرده که علت محرومیت دانشجویان، حضور آن‌ها در تجمع اعتراضی در اعتراض به کشته شدن حامد نورمحمدی دانشجوی ترم چهار رشتهٔ زیست‌شناسی دانشگاه شیراز همزمان با تجمع اول اسفندماه بود.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید