خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۹, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۸ ساعت ۲۳:۳۱:۳۲

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  بازجویان و ماموران حراست صحن دانشگاه را اشغال کرده اند

بازجویان و ماموران حراست صحن دانشگاه را اشغال کرده اند

خبرگزاری هرانا – جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران، با انتشار بیانیه‌ای خطاب به اساتید و جامعه علمی کشور، ضمن شرح جو سنگین امنیتی در دانشگاه و توضیح اینکه بازجویان وزارت اطلاعات و ماموران حراست تمام صحن دانشگاه را اشغال کرده‌اند و “دیگر اینجا مکان درس خواندن نیست”، از دانشگاهیان و مسئولان دانشگاه خواسته‌اند که دیگر نظاره گر ساکت این اوضاع اسف بار نمانند، ذلت پیشه نکنند، و علیه این مظالم فریاد بر آورند.

به گزارش رادیو فرانسه، این دانشجویان نوشته اند که “دانشگاه زندان ما شده است” و باز جوها با ما به دانشگاه می آیند و در راهرو ها میگردند و دانشجویان را تعقیب می کنند.

این بیانیه می افزاید که “هر روز جای خالی یکی از همکلاس هایمان را می بینیم و تاسف می خوریم” و اینک راه ما از سر کلاس های درس به “حراست، کمیته انظباطی و دفتر پیگیری وزارت اطلاعات منتهی شده است.”

این بیانیه می نویسد که “این دانشگاه دیگر دانشگاه نیست. پیاده روی بازجویان وزارت اطلاعات و ماموران حراست است.” دانشجویان شاکی هستند که این حضور مداوم بازجویان ” موجب سلب امنیت روانی لازم برای دانشجویان است.”
در این بیانیه از جامعه علمی کشور گلایه شده است که همه این مصائب را می بینند و فریاد بر نمی آورند.

صادق شجاعی عضو سابق دفتر تحکیم وحدت در ایتالیا، به افزایش چشمگیر حضور مقامات امنیتی در دانشگاه ها اشاره می کند و معتقد است که دانشجویان در گلایه از جامعه علمی حق دارند.

او می گوید نکته تلخی که دانشجویان در همین بیانیه به آن اشاره کرده اند، با وجود این که برای خود استادان دانشگاه هم مشکلات فراوانی مثل بازنشسته شدن و اخراج پیش می آید، اما جامعه اساتید بسیار کمتر واکنش

مناسبی نسبت به مظالم رایج در دانشگاهها نشان داده است.
بعقیده صادق شجاعی متاسفانه شواهدی هم وجود ندارد که نشان دهد اساتید ممکن است کار هماهنگی را علیه این وضعیت سامان دهند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید