خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اعتصاب و تحصن صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود

اعتصاب و تحصن صنفی دانشجویان دانشگاه صنعتی شاهرود

خبرگزارش هرانا – در پی اطلاعیه معاونت دانشجویی دانشگاه صنعتی شاهرود مبنی بر افزایش ۵ برابری قیمت غذا، در دو روز گذشته بیش از صدها تن از دانشجویان این دانشگاه به تجمع و تحصن پرداخته اند.

به گزارش دانشجونیوز، دانشجویان از روز یکشنبه با سردادن شعار هایی اعتراض و تحصن سراسری، مقابل ساختمان سلف سرویس به سمت ساختمان مرکزی دانشگاه حرکت کرده و سپس در مقابل این ساختمان تجمع کرده اند.

دانشجویان معترض دانشگاه صنعتی شاهرود همچنین برای نشان دادن خشم خود از سیاست های وزارت علوم و مسئولان دانشگاه اعتصاب غذای نمادین کرده و ظروف غذا را از مقابل سلف سرویس تا سردر دانشگاه بر روی زمین چیدند.

بنابر این گزارشات، حسن نیکوفرد، معاون دانشجویی و رئیس کمیته انضباطی دانشگاه شاهرود هرگز حاضر به حضور در میان دانشجویان نشده و متعاقبا ضمن تهدید دانشجویان به برخورد های انضباطی این اطلاعیه افزایش قیمت غذا را در راستای اهداف دولت دهم دانست.

شایان ذکر است برخی از اعضای منتسب به بسیج دانشجویی با حضور در حاشیه این تجمع و طرح مباحث انحرافی سعی در پراکنده نمودن دانشجویان داشتندکه با واکنش شدید دانشجویان مواجه شدند.

دانشجویان دانشگاه شاهرود خواهان لغو بخشنامه وزارت علوم مبنی بر حذف امکانات رفاهی و افزایش ۵ برابری تعرفه غذا در راستای سیاست حذف یارانه دانشجویان میباشند.

“طبق مصوبه وزارت علوم و در راستای طرح هدقمندی یارانه ها از ابتدای سال آینده قیمت غذای دانشجویان با افزایش ۵ برابری به ۱۰۰۰ تومان خواهد رسید.”

دانشجویان دانشگاه شاهرود ضمن پافشاری بر مطالبات خود اعلام کرده اند در روزهای آتی نیز به اعتراضاتشان ادامه خواهند داد.‏

گفتنی است وزارت علوم دولت احمدی نژاد در بخشنامه هایی به دانشگاه های مختلف دستور حذف و کاهش شدید خدمات رفاهی به دانشجویان را داده است.‏

پیش بینی میشود با اجرای طرح وزارت علوم در دیگر دانشگاه های کشور نیز اعتراضات مشابه ای برگزار شود.‏

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید