خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۹, 7th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۷ ساعت ۲۲:۲۱:۰۰

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  تعلیق کلیهٔ فعالیت‌های انجمن اسلامی دانشگاه شریف

تعلیق کلیهٔ فعالیت‌های انجمن اسلامی دانشگاه شریف

خبرگزاری هرانا – براساس نامهٔ امروز هیئت نظارت بر تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شریف، حکم تعلیق کلیهٔ فعالیت‌های انجمن اسلامی این دانشگاه ابلاغ شده و تمامی اتاق‌های انجمن از اعضای آن گرفته شد.

به گزارش دانشجونیوز، در پی بازداشت چندین تن از اعضای انجمن اسلامی دانشگاه شریف توسط نیروهای امنیتی و متعاقبا پرونده سازی‌های گسترده برای این انجمن، امروز در ‌‌نهایت تصمیم تعلیق این انجمن توسط هیئت نظارت بر تشکل‌ها تصمیم گرفته شد.

گزارش‌ها از دانشگاه شریف از جوسازی‌های گسترده بر علیه اعضای این انجمن و طراحی یک سناریوی کاذب از طرف مسئولین این دانشگاه حکایت دارد، به گونه‌ای که همزمان چندین نشریه وابسته به بسیج از هفته‌های گذشته اقدام به پخش اکاذیب و اتهاماتی به دانشجویان عضو انجمن اسلامی پرداخته‌اند.

این در حالی است که قول برگزاری انتخابات توسط مسئولین دانشگاه به دانشجویان داده شده است اما نگرانی در مورد چگونگی تأیید صلاحیت کاندیدا‌ها و روند انتخابات وجود دارد.

روند تعلیق فعالیت‌های انجمن‌های اسلامی منتخب دانشجویان و سپس برگزاری انتخاباتی نمایشی با کاندیداهای مورد تایید مسئولین دانشگاه و حراست وزرات علوم، پیش از این نیز در بسیاری از دانشگاه‌های کشور اتفاق افتاده و منجر به تعطیلی انجمن‌ها شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید