خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۷ ساعت ۴:۰۴:۲۷

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  صدور احکام سنگین انضباطی برای دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

صدور احکام سنگین انضباطی برای دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد

خبرگزاری هرانا – کمیته انضباطی دانشگاه فردوسی مشهد، پس از احضار بیش از بیست تن از دانشجویان آن دانشگاه، به اتهام “حضور در مراسم ٢۵ بهمن”، احکام تعدادی از آنان را اعلام کرده است، که طبق آن، بین دو ترم و یک ترم محرومیت از تحصیل قرار دارند.

به گزارش جرس، به دلیل محرمانه بودن احکام صادره و اینکه هنوز در مرحله تجدید نظرخواهی است، از ذکر نام افراد خودداری شده است.

هم چنین حکم محرومیت از تحصیل محمدتقی شمشادی، سردبیر و مدیرمسوول نشریه دانشجویی “شب تاب”، که به حالت تعلیق در آمده بود، به دلایل نامعلومی اجرا شد. شمشادی ترم گذشته تحصیلی و پس از توقیف نشریه فوق الذکر، به یک ترم محرومیت از تحصیل محکوم شده بود.

گفتنی ست در طول دو سال گذشته و طی مقاطع مختلف، فعالان دانشجویی این دانشگاه با احکام انضباطی و دادگاه انقلاب روبه رو بوده و قریب به سی تن از دانشجویان نیز، با احکام محرومیت از تحصیل مواجه بوده‌اند.

به گزارش منابع دانشجویی همچنین ستاد خبری اطلاعات مشهد در موارد متعدد با احضار و بازجویی دانشجویان و یا تماس‌های تلفنی تهدیدآمیز، رسما آنان را از هرنوع فعالیت سیاسی منع کرده‌ و تهدید کرده‌اند که در غیر این صورت بد‌ترین احکام انضباطی و قضایی را برای آنان صادر خواهند کرد. این در حالیست که مقامات قضایی کشور بار‌ها دم از استقلال این قوه می‌زدند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید