خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۶ ساعت ۲۲:۰۲:۰۹

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تفهیم اتهامات جدید به ابوالفضل قدیانی

تفهیم اتهامات جدید به ابوالفضل قدیانی

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل قدیانی در حالی که دوران حبس خود را می‌گذراند، به بازپرسی احضار و مورد بازجویی مجدد قرار گرفت و اتهام‌های توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به او تفهیم شد.

به گزارش کلمه، ابوالفضل قدیانی، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، در رابطه با مصاحبه‌هایی که قبل از فراخوانده شدن به زندان انجام داده است دوباره احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفت.

قدیانی پیشتر در مصاحبه‌هایی، از شیوهٔ برخورد رهبری با جریانات پس از انتخابات انتقاد کرده و گفته است که استبداد در پیش گرفته شده راه حل بحران نیست.

عضو دفتر سیاسی سازمان مجاهدین انقلاب، که این روز‌ها دوره یک سال حبس خود را در اوین می‌گذراند، در این باز پرسی مجدد تکرار کرده است که آقای خامنه‌ای مستبد است و حق حاکمیت ملی را غصب کرده است.

وی سخنان خود را انتقاد دانسته و تاکید کرده است که هیچ کدام از جملاتی که در مصاحبه‌هایش عنوان کرده است توهین نیست و دستگاه قضایی و امنیتی باید فرق توهین و انتقاد را تشخیص دهد.

ابوالفضل قدیانی، در این بازپرسی اظهار داشته است رهبری و دستگاه قضایی باید حق آزادی بیان را به رسمیت بشناسند.

در پایان این جلسه، مجددا اتهام‌های توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام به وی تفهیم شد.

بازپرس پرونده در اقدامی کم نظیر مجددا قرار وثیقه صادر کرده است و این در حالی است که وی حداقل ۹ ماه دیگر تا پایان حکم خود در زندان خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید