خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۱۶ ساعت ۲۰:۵۷:۴۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  حسین سالمکار، دانشجوی دانشگاه شریف، آزاد شد

حسین سالمکار، دانشجوی دانشگاه شریف، آزاد شد

خبرگزاری هرانا – حسین سالمکار، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف از زندان آزاد شد.

به گزارش بامداد خبر، حسین سالمکار که در پی اعتراضات مردمی ۲۵ بهمن ماه بازداشت شده بود، ۱۴ اسفندماه از زندان آزاد شده است.

این در حالیست که بسیاری از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف منجمله، محمد نراقی، سامان فرحت، عارف بلندنظر، امین مهدوی، جواد سوهانکار، علی‌اکبر محمدزاده، سیامک سهرابی و امیرِ گل کماکان در بازداشت به سر می‌برند.

شایان ذکر است که سالمکار، در تاریخ ۲۶ اسفندماه با گزارش حراست و بسیج دانشگاه صنعتی شریف و در حین خروج از دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

گفتنی است بیشتر از بیست نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، پس از برگزاری تجمع اعتراضی در این دانشگاه هم‌زمان با اعتراضات خیابانی روز ۲۵ بهمن، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند که این دستگیری‌ها با احضار تعدادی دیگر از دانشجویان به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات در روزهای اخیر ادامه داشته است.

هم‌زمان برخی دیگر از دانشجویان این دانشگاه نیز پس از اعتراضات این روز از ورود به دانشگاه و خوابگاه منع شده‌اند که در تازه‌ترین واکنش به این ممنوع‌الورودی‌ها، انجمن صنفی دانشگاه شریف با انتشار بیانیه‌ای در روز سه شنبه ۱۰ اسفندماه، از اساتید این دانشگاه خواست “تا در دفاع از حقوق دانشجویان” آن‌ها را یاری کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید